در حال بارگذاری لطفا شکیبا باشید...
باید از مطالبات فردی به مطالبات جمعی حرکت کنیم
■ اخبار » خبر ■ شناسه خبر : 7999 ■ جمعه 2 خرداد ساعت 12:56
مریم کاظمی، عضو هیات‌مدیره خانه تئاتر بیان کرد:

باید از مطالبات فردی به مطالبات جمعی حرکت کنیم


با توجه به شرایط کنونی، مشاغل بسیاری با بحران روبه‌رو شدند که اهالی هنر، به‌ویژه هنرمندان تئاتر، ناچار به تعطیل‌کردن فعالیت‌های خود شدند. در شرایط موجود، حقوق ایام بیکاری، جبرانِ ضرر و زیان، و پرداخت حق بیمه‌ تامین اجتماعی هنرمندان تئاتر ایران خواستی منطقی و معقول است که خانه تئاتر در نامه‌ای سرگشاده به وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی آن را مطرح کرده و بسیاری از اهالی تئاتر در سراسر کشور، آن را امضا کرده‌اند.

با توجه به این اقدام، گفت‌وگویی با مریم کاظمی، عضو هیات‌مدیره خانه تئاتر داشتیم که در ادامه می‌خوانید.
  • این نامه سرگشاده و دعوت به امضا، از سوی هیات‌مدیره خانه تئاتر انجام شده است. تا چه اندازه می‌توانیم به نتیجه آن خوشبین باشیم؟

این بیانیه در جلسه هیات‌مدیره خانه تئاتر، به تصویب رسید و ما نیز با امضا و انتشار، آن را مورد حمایت قرار دادیم. به نظر من مهم نیست منتظر نتیجه مشخصی باشیم. این مهم است که درخواست‌های این بیانیه، قانونی بوده و در هر زمانی قابل پیگیری خواهد بود. چه امروز که در قرنطینه و مشکلات کاری هستیم و چه در زمان‌های دیگر.

  • رویکرد خود شما برای تایید و انتشار آن چیست؟

تنها دلیل تایید و صحه‌گذاری بر آن، این بود که مطالبات درج شده در بیانیه خانه تئاتر، مربوط به دوران موقت نیست، بلکه مسائل اساسی هنرمندان است که باید به‌طور مستمر پیگیری شود.

  • پیش‌بینی شما از روزگار پساکرونا برای اهالی تئاتر چیست؟

فعالیت ما، از جمله شغل‌هایی است که به‌طور شخصی قابل ادامه دادن نیست. از جمله مشاغل وابسته به حمایت مخاطب است. بنابراین قابل‌ پیش‌بینی نخواهد بود که چه زمانی به‌طور دقیق می‌توانیم فعالیت‌های خود را آغاز کنیم. بنابراین اعتماد عمومی، شرایط ذهنی و روحی اهالی تئاتر و احساس امنیت خاطر، در آغاز حیات دوباره تئاتر پس از دوران قرنطینه است؛ حداقل بخش اجرایی این شغل.

 

  • این اتحاد میان تئاتری‌ها در امضای نامه سرگشاده تا چه اندازه‌ای می‌تواند منتج به نتیجه‌ای موثر باشد؟

اتحاد، کلمه کوچکی برای این اقدام است؛ چرا که گاهی اتحاد در موارد غیرصحیح نیز ایجاد می‌شود. مهم عدالت است. به این معنی که اگر به‌نظر بیاید که در یک اقدام، عدالتی وجود داشته باشد، حتما حمایت را نیز به‌دست می‌آورد. بنابراین، باید به سمت گسترش عدالت در حوزه شغلی خود قدم برداریم. باید از مطالبات فردی، به مطالبات جمعی حرکت کنیم. در واقع نباید مهم باشم که من که هستم و چه می‌خواهم. باید تلاش شود که هر کسی در خانواده تئاتر به اندازه شایستگی خود بهره ببرد. با عدالت در کار، محک حرفه‌ای  به وجود می‌آید و همین موضوع، آینده حرفه‌ای شغل ما را رقم خواهد زد.»

کلیدواژگان


نظرات

شما اولین نظر دهنده باشید.

نظر شما
شبکه‌های اجتماعی
Sroush Aparat Telegram Tiwtter Instagram
عضویت


© ۲۰۱۹ TheaterForum. All rights reserved
Developed by : w w w . d o r w e b . i r
اطلاعات تلفن Rss
خانه تئاتربه ما بپیوندید : Aparat Telegram Tiwtter Instagram