در حال بارگذاری لطفا شکیبا باشید...
حمایت سراسری خانه تئاتر از تئاتری‌ها
■ اخبار » خبر ■ شناسه خبر : 7996 ■ چهارشنبه 3 اردیبهشت ساعت 17:00
ایرج راد، عضو هیات‌مدیره خانه تئاتر درباره نامه سرگشاده این نهاد به وزیر ارشاد مطرح کرد

حمایت سراسری خانه تئاتر از تئاتری‌ها


خانه تئاتر، در بیانیه خود خطاب به وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی خود را موظف دانسته که نه‌تنها از اعضا خود، که از تمام خانواده بزرگ تئاتری در سراسر کشور حمایت کرده و پیگیر خواست‌های بحق و مدنی آنها باشد.

با توجه به اینکه این بیانیه در جلسه هیات‌مدیره خانه تئاتر، به تصویب رسید، گفت‌وگویی با ایرج راد عضو خانه تئاتر انجام شده که در ادامه می‌خوانید.

  • ارزیابی شما از نتیجه اقدام خانه تئاتر چیست؟ آیا می‌توانیم به تغییری در شرایط هنرهای نمایشی خوشبین بود؟

در شرایط کنونی، هیات‌مدیره خانه تئاتر، بیان مطالبات تئاتری‌ها را در اولویت اقدامات خود قرار داده و با انتشار نامه‌ای سرگشاده، اوضاع اهالی هنرهای نمایشی را به اطلاع وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، مسئولان و تمام نهادهای مرتبط رساندند. اعضای هیات‌مدیره، پیش از آنکه به نتیجه خوش‌بین باشند، این اقدام را وظیفه خود می‌دانند. هرچند پیش از این هم مشکلات هنرمندان تئاتر، از طریق خانه تئاتر به وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی منتقل شده بود که البته این موضوع بنا به درخواست این وزارتخانه و در جهت شناسایی اقدامات لازم برای هنرمندان نمایشی بود. در واقع باید گفت که از آغاز شیوع ویروس کرونا، این وزارتخانه در جریان مشکلات هنرمندان تئاتر بود. مشکلاتی از قبیل اجراهایی که در شب‌های اول به‌دلیل منع تجمع و شیوع ویروس کرونا، کنسل شد یا خسارت‌های تماشاخانه‌های خصوصی که در این ایام اجراهای آنها لغو شد.»

این بیانیه نه‌تنها برای حمایت از اعضای خانه تئاتر بوده، بلکه تمامی خانواده تئاتر در سراسر کشور را پوشش داده است. هدف خانه تئاتر از این حمایت سراسری را توضیح دهید.

بسیاری از افرادی که ناچار به تعطیلی فعالیت‌های تئاتری خود شدند، از اعضای خانه‌ تئاتر نبودند اما این نهاد، وظیفه خود دانست که در این نامه سرگشاده، مسائل مربوط به جامعه تئاتر کل کشور را مطرح کند؛ هرچند که وظیفه اصلی خانه تئاتر پیگیری امور مربوط به اعضاست اما تمام اقدامات و مطالبات این نهاد در جهت بهبود اوضاع فضای کل تئاتر کشور است. در این میان ممکن است اعضای خانه تئاتر مطابق اساسنامه آن، از تسهیلاتی برخوردار هستند اما در رویکرد خانه تئاتر، تمام اهالی و امور هنرهای نمایشی در سراسر کشور مدنظر هستند.

این اقدام، بیشتر از هر نتیجه‌ای همدلی تئاتری‌های سراسر کشور را به‌دنبال داشت اما ارزیابی شما از نتیجه‌بخشی آن چیست؟

در همین یکی، دو روز نیز، پس از انتشار این نامه سرگشاده، از سوی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی محاسباتی در مورد خسارت و مخارج اصناف مختلف هنری انجام شده است.

کلیدواژگان


نظرات

1399/02/08 12:40:49 | بهنام قدیری
با سلام و احترام
سپاسگزار و قدردان استاد عزیز ، رئیس هیت مدیره مرکزی خانه تئاتر و همچنین اعضاء محترم هستیم
گروه تئاتر قاصدک تبریز
بهنام قدیری
09144102430

نظر شما
شبکه‌های اجتماعی
Sroush Aparat Telegram Tiwtter Instagram
عضویت


© ۲۰۱۹ TheaterForum. All rights reserved
Developed by : w w w . d o r w e b . i r
اطلاعات تلفن Rss
خانه تئاتربه ما بپیوندید : Aparat Telegram Tiwtter Instagram