در حال بارگذاری لطفا شکیبا باشید...
نامه مدیرعامل خانه تئاتر به رئیس جمهور در آستانه روزجهانی تئاتر
■ اخبار » خبر ■ شناسه خبر : 7980 ■ چهارشنبه 6 فروردین ساعت 13:55
امسال در روزجهانی تئاتر، تئاتر تعطیل است! برنامه خود را برای حمایت از هنرمندان تئاتر اعلام بفرمائید

نامه مدیرعامل خانه تئاتر به رئیس جمهور در آستانه روزجهانی تئاتر


مدیرعامل خانه تئاتر طی نامه ای به رئیس جمهور، وضعیت هنرمندان تئاتر را توضیح داد و تقاضای رسیدگی به وضعیت ایشان کرد.
به گزارش روابط عمومی خانه تئاتر، شهرام گیل آبادی در این نامه، سخنان خود را عطف به نامه ارسالی به وزیر ارشاد کرد و از جانب خانه تئاتر برای مشاوره و انتقال تجربیات اعلام آمادگی کرد.
مشروح این نامه به شرح زیر است:
 
جناب آقای دکتر روحانی
ریاست محترم جمهور
با سلام و احترام 
عطف به نامه شماره ٩٨/١٦٨مورخ ٩٨/١٢/٢٤به عنوان وزیر محترم فرهنگ و ارشاد اسلامی و رونوشت به حضرتعالی ،معاون محترم برنامه ریزی و رئیس سازمان برنامه و بودجه و...به استحضار می رسانم امسال در تاریخ تئاتر دنیا اولین سالی است که روز جهانی تئاتر همه فعالیتهای تئاتری دنیا تعطیل است و احتمال دارد در چند ماه آینده هم این روند ادامه داشته باشد.با توجه به ارتباطات بین الملل این مجموعه ،در دنیا هنرمندان تئاتری مانند تمام مردم کشورها که از تامین اجتماعی و پشتوانه دولتی بهرمند هستند به هیچ وجه دغدغه معاش ندارند؛چون قبلا برای چنین روزی زیرساختهای لازم را به وجود آورده و به اندازه کافی تقویت کرده اند.اما در کشور ما نه تنها زیر ساختهای لازم برای زیست انسانی هنرمندان به وجود نیامده بلکه در حال حاضر با فراگیر شدن بیماری کرونا بیم آن می رود که بسیاری از هنرمندان تئاتر کشور در تامین معاش روزمره خود هم دچار مشکل شوند.جناب آقای رئیس جمهور امروزه تئاتر در کشور ما نه تنها مورد حمایت نیست بلکه اندک پشتیبانی که از آن می شد هم به طرق مختلف دریغ شده است ؛ از طلب انباشته گروههای تئاتر از وزرات فرهنگ و ارشاد اسلامی "اداره کل هنرهای نمایشی"تا نداشتن بیمه ایام بیکاری،بیمه از کار افتادگی و...امروز هنرمندان تئاتر حتی به اندازه کارگران شریف مشاغل مختلف هم مورد حمایت انسانی نیستند و حقوق مدنی آنها به وضوح سلب شده است.
از حضرتعالی،دولت محترم ،وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی خواهشمندم به طور روشن برنامه مشخص و حمایتی خود را در این ایام که همه هنرمندان تئاتر مجبور به قرنطینه بدون داشتن حقوق و پشتیبانی اقتصادی هستند اعلام بفرمایید. 
امروز در تاریخ اولین روز جهانی تئاتر است که تئاتر تعطیل است و متاسفانه در تمام دنیا خدمات حسابشده ای که به تمام مردم خصوصا هنرمندان تئاتر داده می شود به هیچ وجه تعطیل نیست اما در کشور ما حتی خدماتی که برای مشاغل دیگر در نظر گرفته شده است هم برای اهالی فرهنگ و هنر خصوصا تئاتر تعطیل است.
هنرمندان تئاتر منتظر اعلام برنامه ریزی و اقدامات عاجل و ضربتی شما در برنامه ای کوتاه مدت برای کمک به تامین اقتضائات ایام بیکاری و برنامه میان مدت و دراز مدت شما برای جبران بخشی از ضرر و زیان خود هستند.
بدون شک خانه تئاتر خود را مکلف می داند در کنار هنرمندان تئاتر کشور تا استیفای حقوق حقه خود بایستد و از سویی دیگر برای یاری رساندن به این عزیزان از هیچ تلاشی فرو گزاری نکند. این مجموعه صنفی آمادگی دارد برای به اشتراک گذاشتن تجربیات خود در هر زمان و موقعیتی در کنار دستگاههای سیاستگذار باشد.
 
شهرام گیل آبادی
مدیرعامل خانه تئاتر
 
 
کلیدواژگان


نظرات

1399/01/07 12:45:24 | ابوذر امیرانی
با سلام.
هنرمندان تئاتر در همه شرایط بحرانی مثل سیل و زلزله یاریگر مردم و افراد آسیب دیده بوده اند. نمونه های زیادی از این همدلی سراغ داریم؛ از جمع آوری کمک های مردمی و اهدای کمک های مالی گرفته تا اجرای نمایش در مناطق سیل زده و زلزله زده.
حالا نزدیک به ۲ماه است که به دلیل شیوع ویروس کرونا خانه نشین شده و از حقوق بیکاری هم برای آنان خبری نیست. طلب برخی از آنها در یکسال اخیر وصول نشده و هر روز وضعیت معیشتی آنها خراب تر می شود.
هنرمندان تئاتر همواره در کنار دولت بوده اند و اینک لازم است مورد حمایت مسئولان دولتی قرار گیرند.
این اقدام باید در اسرع وقت انجام شود.
به امید حق

1399/01/07 12:45:28 | mehri asayesh
درود وسپاس اقای دکتر شهرام گیل ابادی عزیز حقا که پدرانه برای خانه وخانواده خویش تلاش می کنید پرتوان وپرانرژی باشید ما چشم امیدمان بعد از خدا به شماست مانا باشید 🙏🙏🙏🙏🌺🌺🌺🌺

1399/01/07 12:45:34 | اکبرمددی مهرعضوانجمن بازیگران تاتر
بنده تمام قد از این نامه وبه عبارتی از این بیانیه حمایت میکنم تا استیفای
حقوق حقه هنرمندان تاتر

نظر شما
شبکه‌های اجتماعی
Sroush Aparat Telegram Tiwtter Instagram
عضویت


© ۲۰۱۹ TheaterForum. All rights reserved
Developed by : w w w . d o r w e b . i r
اطلاعات تلفن Rss
خانه تئاتربه ما بپیوندید : Aparat Telegram Tiwtter Instagram