در حال بارگذاری لطفا شکیبا باشید...
اخبار جشنواره رادی
■ اخبار » خبر ■ شناسه خبر : 7920 ■ 1398/10/15 13:48

اخبار جشنواره رادی


از سوی گروه سه نفره داوری؛ نتایج مرحله نخست بخش چکیده مقالات رادی شناسی  اعلام شد

گروه داوری بخش مسابقه مقالات رادی شناسی دومین جشنواره تئاتر اکبر رادی پس از بررسی 18 چکیده مقاله ارسالی برای حضور در این بخش، تعداد 7 چکیده مقاله را برای حضور در مرحله نهایی جشنواره انتخاب کرد.

به گزارش امور ارتباطات رسانه ای دومین جشنواره تئاتر اکبر رادی و بنا به اعلام دبیرخانه جشنواره، اعضای تیم داوری بخش مقالات رادی شناسی متشکل از دکتر شهرام زرگر، دکتر بهرام جلالی پور و آرش رادی پس از بررسی کامل محتوای 18 چکیده مقاله ارسالی به جشنواره، تعداد 7 چکیده را برای حضور در مرحله نهایی جشنواره به قرار زیر انتخاب کرد.

۱- بررسی انتقادی نمایشنامه‌های اکبر رادی با رویکرد «تقلیل پیدارشناسانه» بر مبنای نظرات ادموند هوسرل و با مطالعه‌ موردی نمایشنامه‌ "شب روی سنگفرش خیس" و مرگ در پاییز (محمد اوحدی حائری).

۲- هویت اجتماعی در نمایشنامه‌های اکبر رادی بر مبنای نظریه‌ ریچارد جنکینز (لیلی عاج).

۳- تحلیل ساختاری پایان‌بندی نمایشنامه‌های اکبر رادی ‌و برایان فریل بر مبنای الگوی روایت ویلیام لباو (لیلی عاج).

۴- بررسی مفهوم «بازاندیشی شخصی» در نمایشنامه‌های اکبر رادی بر مبنای نظرات اولریش بک و با مطالعه‌ موردی نمایشنامه‌های «روزنه‌ی آبی»، «مرگ در پاییز» و «پلکان» (محمد اوحدی حائری).

۵- تحلیل نظام نشانه‌شناختی گفت‌وگو در نمایشنامه‌های «صیادان» و «در مه بخوان» اکبر رادی (محمدرضا رسولی و پریسا کیومرثی).

۶- تحلیل مضامین طبقاتی در گذار از فئودالیسم روستایی به سرمایه‌داری شهری در نمایشنامه‌ «لبخند باشکوه آقای گیل» (مجید دیندار).

۷- نشانه‌شناسی مرگ در بررسی تطبیقی میان دو نمایشنامه‌ «مرگ در پاییز» اثر اکبر رادی و «مرگ فروشنده» اثر آرتور میلر (حامد امان‌پور قرایی). 

بر اساس اعلام دبیرخانه جشنواره، پذیرفته شدگان مرحله نخست داوری فرصت دارند تا پایان وقت اداری روز سه شنبه ۱۷ دی ماه ۹۸  اصل مقالات خود را با عناوین یادشده به دبیرخانه این جشنواره ارسال کنند . 

لازم به ذکر است: اطلاع رسانی به پژوهشگران منتخب اولیه، یک روز پس از جلسه داوری مرحله نخست مقالات رادی شناسی  در تاریخ 25 آذر ماه سال جاری انجام شده است .

 

اعضای گروه داوری بخش مسابقه "نمایشنامه نویسی" انتخاب و معرفی شدند

با حکم بهزاد صدیقی، دبیر دومین جشنواره تئاتر اکبر رادی، اعضای گروه داوری بخش مسابقه نمایشنامه نویسی متشکل از: محمد چرمشیر، علی عابدی و مهدی کوشکی انتخاب و معرفی شدند.

به گزارش امور ارتباطات رسانه ای و روابط عمومی دومین جشنواره تئاتر اکبر رادی، محمد چرمشیر نمایشنامه نویس و مدرس تئاتر و دانش آموخته رشته ادبیات نمایشی از دانشگاه تهران که  نگارش بیش از یکصد نمایشنامه را در کارنامه کاری خود دارد. وی پنجاه و چهار نمایشنامه چاپ شده دارد و نمایشنامه‌هایش به زبان‌های انگلیسی آلمانی و فرانسوی ترجمه و در کشورهای ایران، آلمان، انگلستان، فرانسه، سوئد، ایتالیا و آمریکا اجرا شده‌اند. علی عابدی دانش آموخته رشته بازیگری از دانشکده سینما تئاتر،نمایشنامه نویس، بازیگر و کارگردان تئاتر بوده  و درکارنامه هنری خود نویسندگی و کارگردانی نمایش های متعددی را بر عهده داشته که توانسته جوایزی را هم از جشنواره های مختلف دریافت کند. مهدی کوشکی نمایشنامه نویس، کارگردان و بازیگر تئاتر و سینما و دانش اموخته رشته ادبیات نمایشی از دانشکده سینما تئاتر است. نگارش بازی و کارگردانی نمایش های مختلف از جمله فعالیت های مهدی کوشکی محسوب می شود.

اضافه می شود: بخش نمایشنامه نویسی دومین دوره جشنواره تئاتر اکبر رادی به صورت رقابتی برگزار  وآثار برگزیده گروه داوران این بخش در آیین پایانی معرفی می شوند. جوایز این بخش شامل نشان استاد اکبر رادی، دیپلم افتخار و لوح سپاس است. همچنین اثر برگزیده گروه داوران برای انتشار به یکی از ناشران معتبر معرفی و به چاپ خواهد رسید.

دومین جشنواره تئاتر اکبر رادی از ۲۵ دی ماه سال جاری به مدت چهار روز با دبیری بهزاد صدیقی با همکاری اداره کل هنرهای نمایشی و مشارکت  شورای اسلامی شهر تهران و معاونت فرهنگی اجتماعی شهرداری تهران، و با حمایت فرهنگسرای سرو، اداره کل هنرهای نمایشی رادیو (رادیو نمایش) و شرکت تبلیغاتی جارچی در تهران برگزار می شود.

کلیدواژگان


نظرات

شما اولین نظر دهنده باشید.

نظر شما
شبکه‌های اجتماعی
Sroush Aparat Telegram Tiwtter Instagram
عضویت


© ۲۰۱۹ TheaterForum. All rights reserved
Developed by : w w w . d o r w e b . i r
اطلاعات تلفن Rss
خانه تئاتربه ما بپیوندید : Aparat Telegram Tiwtter Instagram