در حال بارگذاری لطفا شکیبا باشید...
نشست بررسی کتاب تازه‌ی «تئاتر (و) جامعه (و) تئاتر»
■ اخبار » خبر ■ شناسه خبر : 7911 ■ 1398/10/01 11:46

نشست بررسی کتاب تازه‌ی «تئاتر (و) جامعه (و) تئاتر»


دومین نشست بررسی کتاب‌های گستره‌ی خیال به کتاب «تئاتر (و) جامعه (و) تئاتر» اثر رضا کوچک‌زاده می‌پردازد. این نشست در سری برنامه‌های «کتاب نو»ی تئاتر شهر برگزار می‌شود.

به گزارش روابط عمومی خانه‌ی تئاتر، کتاب «تئاتر (و) جامعه (و) تئاتر» مجموعه‌ای از مقاله‌های گوناگون است که به بررسی تاثیر دوسویه‌ی نهادهای جامعه و تئاتر بر یکدیگر می‌پردازد و از سه بخش بررسی‌های ما (با هفت نوشتار از پژوهش‌گران ایران)، پیوست یک: نگرش‌های دیگران (با هفت نوشتار از پژوهش‌گران دیگر کشورها) و پیوست دو: گفت‌وگو (با سه گفت‌وگوی کارگردانان ایرانی و نام‌دار جهانی) شکل گرفته است. کتاب که یکی از کتاب‌های مجموعه‌ی «گستره‌ی خیال» است و نخستین کتاب بررسی‌های میان‌رشته‌ای مجموعه است، به‌تازگی از سوی نشر نو به چاپ رسیده است.

این برنامه با سخن‌رانی دکتر نعمت‌اللـه فاضلی (استاد انسان‌شناسی فرهنگی و جامعه‌شناسی هنری)، دکتر فرهاد مهندس‌پور (کارگردان و استاد دانشگاه)، دکتر اعظم راود راد (جامعه‌شناس و سردبیر مجله‌ی جامعه‌شناسی هنر و ادبیات)، دکتر سعید اسدی (مدرس دانشگاه و از پژوهش‌گران این کتاب) و رضا کوچک‌زاده (کارگردان و پژوهش‌گر تئاتر و پدیدآور این کتاب) هم‌راه است و اصغر نوری (یکی از مترجمان این کتاب) اجرای برنامه را به عهده دارد.

این برنامه شامگاه چهارشنبه 4 دی‌ماه 1398 در تالار مشاهیر تئاتر شهر و در ساعت 18 تا 20 برگزار می‌شود و همگان می‌توانند از آن بهره ببرند.

رضا کوچک‌زاده عضو پیوسته‌ی کانون کارگردانان خانه‌ی تئاتر است که تا کانون کتاب‌های گوناگونی در پژوهش‌های هنرهای نمایشی نگاشته است.

کلیدواژگان


نظرات

شما اولین نظر دهنده باشید.

نظر شما
شبکه‌های اجتماعی
Sroush Aparat Telegram Tiwtter Instagram
عضویت


© ۲۰۱۹ TheaterForum. All rights reserved
Developed by : w w w . d o r w e b . i r
اطلاعات تلفن Rss
خانه تئاتربه ما بپیوندید : Aparat Telegram Tiwtter Instagram