در حال بارگذاری لطفا شکیبا باشید...
کارگاه بازیگر و کارگردان استرالیایی در جشنواره تاتر کودک و نوجوان
■ اخبار » خبر ■ شناسه خبر : 7862 ■ 1398/08/18 18:36
اخباری از جشنواره تئاتر کودک و نوجوان همدان

کارگاه بازیگر و کارگردان استرالیایی در جشنواره تاتر کودک و نوجوان


تجلیل از سه نمایش برتر محیط‌زیستی در جشنواره تئاتر کودک و نوجوان همدان
مدیرکل حفاظت از محیط زیست استان همدان گفت: این اداره کل در 12 مورد با دبیرخانه بیست و ششمین جشنواره بین‌المللی تئاتر کودک و نوجوان همکاری می کند.
به گزارش روابط عمومی بیست و ششمین جشنواره بین‌المللی تئاتر کودک و نوجوان، محسن جعفری‌نژاد بسطامی با اعلام این خبر افزود: بر اساس تفاهم نامه سازمان حفاظت محیط زیست و دبیرخانه جشنواره وهمچنین با توجه به شعار «کودک، تئاتر، طبیعت» این نهاد در 12 مورد با دبیرخانه همکاری دارد.
او با اشاره به انتخاب سه اثر برتر محیط زیستی در جشنواره بیست و ششم، اظهار کرد: به این نمایش‌های برگزیده، تندیس، لوح تقدیر و جایزه نقدی اهدا می‌شود؛ همچنین حمایت معنوی برای اجرای نمایش‌های مورد نظر در استان‌های مختلف انجام خواهد شد.
جعفری‌نژاد به اختصاص سالن آمفی‌تئاتر اداره کل محیط زیست استان برای برگزاری کارگاه‌های آموزشی تخصصی جشنواره، یادآور شد:همکاری در اطلاع‌رسانی و انجام اقدامات در سایر حوزه‌های جشنواره از جمله دیگر موارد درج شده در این تفاهم نامه است.
او در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه حس تعلق به طبیعت از طریق لمس مستقیم عناصر طبیعی توسط حواس پنجگانه صورت می گیرد، خاطرنشان کرد: انتقال مفاهیم در هنر نمایش به صورت چهره به چهره و رو در رو انجام می‌شود. 
مدیرکل حفاظت از محیط زیست استان همدان همچنین تصریح کرد: انتقال حس و مفهوم در تئاتر و طبیعت در لحظه شکل می‌گیرد بنابراین از این بیان، اشتراکات زیادی در نحوه انتقال حس و مفهوم بین تئاتر و طبیعت وجود دارد.
او با بیان اینکه اجرای نمایش با موضوع طبیعت و محیط زیست می‌تواند با توجه به ویژگی‌های هنر و طبیعت، اثر دو چندان داشته باشد، گفت: هنرمندان می‌توانند این تاثیرگذاری را از طریق به‌کارگیری مخاطب به عنوان یکی از اجزای نمایش و به کارگیری عناصر طبیعت از جمله آب، باد، خاک، آتش، گیاه و ... در نمایشی خلاقانه رقم بزنند.
جفری‌نژاد بسطامی ادامه داد: اهمیت تئاتر به خاطر بعد اجتماعی این هنر است و معضلات محیط زیستی که با آن دست به گریبان هستیم، نیز از نحوه فعالیت اجتماعی ما نشأت گرفته و توسط اجزای اجتماع و مردم رفع خواهد شد.
او با اشاره به نزدیکی مستقیم تئاتر با مردم به عنوان مخاطب، یادآور شد: تئاتر می‌تواند در این مفهوم سازی در قالب تئاتر صحنه‌ای، خیابانی، پانتومیم، خیمه شب بازی و اشکال متنوع تئاتر شریک شود.
مدیرکل حفاظت محیط زیست استان همدان گفت: وقت آن رسیده که تئاتر به عنوان یک رسانه اجتماعی با تاثیر گذاری عمیق بر مخاطب, نقش خود را در گسترش فرهنگ حفظ محیط زیست و آشتی مردم با طبیعت ایفا کند.
جعفری‌نژاد با بیان اینکه جشنواره تئاتر کودک و نوجوان می‌تواند پایه گذار این مفهوم‌سازی در هنر نمایش ایران به صورت گسترده و جمعی باشد، خاطرنشان کرد: شعار جشنواره بین‌المللی تئاتر کودک و نوجوان همدان و تشویق هنرمندان نمایش به اجرای محیط زیستی تئاتر، در این راستا است و در جشنواره سعی شده که هنرمندان عرصه نمایش کودک تشویق شوند تا به طبیعت و محیط زیست بپردازند.
او یادآور شد: اجراهای برتر با این موضوعات و نمایشنامه‌ها در معرض دید تماشاگران قرار گرفته و تجلیل خواهند شد.

کارگاه پائلو آواتانو درباره کمدی تصویری در جشنواره تاتر کودک و نوجوان 

پائلو آواتانو مدرس و کارگردان تاتر از ایتالیا است که امروز کارگاهی درباره کمدی تصویری برگزار می کند. 

به گزارش ستاد خبری جشنواره بین المللی تاتر کودک و نوجوان همدان، پائلو آواتانو مدرس و کارگردان تاتر از ایتالیا است که امروز جمعه ۱۷ آبان از ساعت ۹ الی ۱۲ کارگاهی درباره کمدی تصویری در کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان برگزار می کند.
هدف از برگزاری این کارگاه تخصصی تئاتر تمرکز بیشتر بر روی ارائه و اجرای یک شیوه و روش جدید برای بیان لحن کمدی گونه است. همچنین این کارگاه در نظر دارد که به معرفی و آموزش لحن بیان بپردازد البته نه فقط به عنوان یک زبان روزمره که مورد استفاده قرار می گیرد، بلکه به عنوان یک نوع زبان جدید که می توان در مواردی همچون صداها، تاثیر موسیقی، صداهای تقلیدی، حرف های طنز و نامفهوم به کار گرفته شود. پس باید روش های خنداندن مخاطب و تماشاگران را به خوبی فراگرفت و این حس بزرگ را انتقال داد.
معرفی مدرس: 
 پائلو آواتانو بازیگر، کارگردان و مدرس کارگاه های تئاتر است. او فارغ التحصیل هنر در مرکز تئاتر فیزیکی رادیک فلیپ است، او از سال های 2009 تا به حال پیشنهادهای کاری زیادی را دریافت کرده است که از این میان می توان به نمایش های پانتومیم و بی کلام، نمایش های ماسک و دلقک و نمایش های نامتعارف و عجیب و غریب اشاره کرد. او در نمایش های خود بیشتر با هدف تمرکز بر روی یک شیوه و روش جدید در هنر بازیگری و همچنین ارائه یک نوع حس کمدی به ایفای نقش پرداخته است.

کارگاه بازیگر و کارگردان استرالیایی در جشنواره تاتر کودک و نوجوان

جان ساماها بازیگر و کارگردان استرالیایی کارگاهی را درباره ارتقای حس نمایشی برگزار می کند. 

به گزارش ستاد خبری جشنواره بین المللی تاتر کودک و نوجوان همدان، جان ساماها بازیگر، کارگردان، تولید کننده و مدرس کارگاه های آموزشی بازیگری است که امروز جمعه ۱۷ آبان کارگاه وی از ساعت ۹ الی ۱۳ در سازمان محیط زیست همدان برگزار می شود که قرار است با موضوع افزایش سطح حس خلاقیت نمایشی در اجرای زنده تئاتر باشد.
هدف این کارگاه آموزشی افزایش دادن حس نمایشی بازیگر برای بیان هر چه بهتر اجرای زنده تئاتر است. در این کارگاه تمرکز و تفکر بیشتر بر روی تمریناتی است که باعث افزایش روحیه بازیگر برای ارائه یک اجرای فوق العاه است. اجراکنندگان باید به شکل فردی یا دو نفر دو نفر نمایش نامه ها را اجرا کنند. در این کارگاه آموزشی هدف یافتن انگیزه و حس خلاقیت تکنیک ها و روش های نو و خلاقانه  برای بیان و نمایش دادن هر چه بهتر اجرا است.
معرفی مدرس:

جان ساماها در طول 40 سال به عنوان بازیگر، کارگردان، تولید کننده و مدرس کارگاه های آموزشی بازیگری مشغول به فعالیت بوده است. جان ساماها دارای مدرک تهیه کنندگی در زمینه ویدیو دیجیتال از مرکز رسانه ای سیدنی پادینگتون، مدرک دیپلم در آموزش و تدریس در موسسه تکنولوژی سیدنی، مدرک تدریس کارگاه های آموزشی و ارزیابی و سنجش گرافیک ها و انیمیشن های کامپوتری از دانشگاه سیدنی است. او با سابقه ای بیش از 20 سال در زمینه ها بازیگری، تهیه کنندگی تئاتر، و تدریس در کارگاه های تخصصی و آموزشی بازیگری و فن بیان مشغول به فعالیت بوده است، کارگاه های که بسیاری از آنها در کلاس های 25 نفره و با محوریت بازیگری بوده است.

بیست و ششمین جشنواره بین المللی تاتر کودک و نوجوان همدان از ۱۶ تا ۲۱ آبان به دبیری مجید قناد در حال برگزاری است.

کلیدواژگان


نظرات

شما اولین نظر دهنده باشید.

نظر شما
شبکه‌های اجتماعی
Sroush Aparat Telegram Tiwtter Instagram
عضویت


© ۲۰۱۹ TheaterForum. All rights reserved
Developed by : w w w . d o r w e b . i r
اطلاعات تلفن Rss
خانه تئاتربه ما بپیوندید : Aparat Telegram Tiwtter Instagram