در حال بارگذاری لطفا شکیبا باشید...
اعتراض اعضاء به بخشنامه اداره کل هنرهای نمایشی
■ اخبار » خبر ■ شناسه خبر : 7849 ■ چهارشنبه 1 آبان ساعت 14:40
در جلسه هفتگی هیئت‌مدیره مرکزی خانه تئاتر مطرح شد:

اعتراض اعضاء به بخشنامه اداره کل هنرهای نمایشی


در روزهای گذشته، از سوی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و اداره کل هنرهای نمایشی، بخشنامه‌ای درخصوص دستورالعمل صدور پروانه اجرای نمایش منتشر شد. با توجه به صدور این بخشنامه و واکنش‌های مختلف در مورد آن، بیشترین زمان در جلسه هفتگی هیئت‌مدیره مرکزی خانه تئاتر مربوط به این بخشنامه و تبعات آن بود.

به گزارش روابط‌عمومی خانه تئاتر، در این جلسه حاضرین در این خصوص نظرات خود را بیان کرده و در نهایت جمع‌بندی به ترتیب زیر ارائه شد:

- با توجه به گفتگوی سخنگوی هیئت مدیره و پیام مدیرعامل خانه تئاتر در این خصوص، رویکرد خانه نسبت به بخشنامه واضح و مشخص است.

- با توجه به تکیه بخشنامه بر اسناد بالادستی، خانه تئاتر می بایست از طریق مراجع قانون گذار مرتبط مانند شورای عالی انقلاب فرهنگی و ...  به موضوع ورود کرده و نتیجه را به اهالی تئاتر اطلاع دهند.

ادامه جلسه با حضور یکی از اعضاء خانه تئاتر همراه بود. اعضاء هیئت مدیره پس از استماع سخنان این عضو خانه تئاتر و همینطور صحبتهای تکمیلی یکی دیگر از حضار،  نسبت به رویکرد قضایی به هنرمندان و آثار هنری ابراز نگرانی کردند و تصمیم بر این شد جلساتی مشترک با مسئولین امر تشکیل و تفاهم های لازمه انجام شود.

در این جلسه هم چنین با توجه به درخواست‌های مکرر اعضای منفک‌شده درباره وضعیت ادامه عضویت اعضای تعلیق یا منفک شده بحث و گفتگو انجام شد و مواردی مورد تصویب قرار گرفت.

کلیدواژگان


نظرات

شما اولین نظر دهنده باشید.

نظر شما
عضویت


© ۲۰۱۹ TheaterForum. All rights reserved
Developed by : w w w . d o r w e b . i r
اطلاعات تلفن Rss
خانه تئاتربه ما بپیوندید : Aparat Telegram Tiwtter Instagram