در حال بارگذاری لطفا شکیبا باشید...
کارگاه‌های تخصصی و آموزشی اصول داستان نویسی و نوشتن برای صحنه
■ اخبار » خبر ■ شناسه خبر : 7823 ■ شنبه 6 مهر ساعت 09:53
با حضور امیرحسن چهلتن و بهزاد صدیقی در مؤسسه افرامانا برگزار می شود:

کارگاه‌های تخصصی و آموزشی اصول داستان نویسی و نوشتن برای صحنه


کارگاه های تخصصی و آموزشی داستان نویسی و نوشتن برای صحنه در مؤسسه افرامانا برگزار می ‌شود.

به گزارش روابط عمومی خانه تئاتر، به‌نقل از مؤسسه  فرهنگی هنری افرامانا، در نخستین دوره ‌ کارگاه‌های تخصصی و آموزشی این مؤسسه که در هفته  آخر مهرماه 1398 در  دو رشته ی داستان نویسی و نمایشنامه نویسی برگزار می شود، امیرحسن چهلتن و بهزاد صدیقی  دو عنوان  کارگاه تخصصی آموزشی  اصول داستان نویسی و نوشتن برای صحنه را تدریس می کنند. 

بر اساس این گزارش، امیرحسن چهلتن در این کارگاه علاوه بر آموزش اصول داستان نویسی به صورت عملی تجربیات نویسندگی را از نقطه ی آغاز تا پایان آموزش می دهد و هم چنین از چگونه نوشتن داستان های خود نیز صحبت خواهدکرد. از امیرحسن چهلتن تا کنون داستان های دخیل بر پنجره  فولاد،  روضه  قاسم، چیزی به فردا نمانده است، عشق و بانوی ناتمام، تهران؛ شهر بی آسمان، ساعت پنج برای مردن دیر است، چند واقعیت باورنکردنی، سپیده دم ایرانی، صیغه، مهرگیاه، تالار آیینه، تهران؛خیابان انقلاب، آمریکایی کشی در تهران در ایران و خارج از کشور به زبان های فارسی، انگلیسی، آلمانی، عربی، فرانسوی، ایتالیایی، سوئدی، ارمنی، ترکیف چینی و کردی توسط ناشران حرفه ای منتشر شده است و علاوه بر آن چند کتاب ادبی دیگر هم چون ما نیز مردمی هستیم، آداب دویدن بر طناب باریک، کات! منطقه ممنوعه، محمود دولت آبادی: جهان آغاز می شود، تهران؛ شهر آخرالزمانی، محمود دولت آبادی را به زیور طبع آراسته است. چهلتن هم پیش از این نیز کارگاه های داستان نویسی را در مؤسسات فرهنگی دیگر برگزار کرده است.

این گزارش در ادامه می افزاید: از بهزاد صدیقی نمایشنامه های بیماری هاری، مارش پیروزی، تلفن بی موقع، تلفن آن سوی خط، آتمن و بیش از سی صد نقد و مقاله ی پژوهشی تئاتر و سینما منتشر شده و خود نیز نمایش های آرسن، خانه ی دوست کجاست، مضرات دخانیات، سوسمارالدوله، فقط مردان آزاد، بیماری هاری، ابراهیم پسر ایمان، داستان یک خر و پرفورمنس پرنده و نی لبک (کارگردانی مشترک با علی محمدرحیمی) اجرا کرده و هم چنین دراماتورژی چند تئاتر حرفه ای را انجام داده است. این نویسنده و مدرس تئاتر علاوه بر نمایشنامه نویسی، دبیری چندین جشنواره تئاتر و نمایشنامه نویسی را برعهده داشته و تجربه ی مدیریت فرهنگی را در کارنامه ی کاری خود به همراه دارد.  

 

کلیدواژگان


نظرات

شما اولین نظر دهنده باشید.

نظر شما
عضویت


© ۲۰۱۹ TheaterForum. All rights reserved
Developed by : w w w . d o r w e b . i r
اطلاعات تلفن Rss
خانه تئاتربه ما بپیوندید : Aparat Telegram Tiwtter Instagram