در حال بارگذاری لطفا شکیبا باشید...
تمرکز بر نتیجه‌بخشی بیانیه‌ کانون کارگردانان خطاب به دولت و مجلس
■ صورتجلسات ■ شناسه خبر : 7817 ■ شنبه 30 شهریور ساعت 13:58
هشتمین صورتجلسه دهمین هیات‌مدیره‌ کانون کارگردانان خانه‌ تئاتر منتشر شد

تمرکز بر نتیجه‌بخشی بیانیه‌ کانون کارگردانان خطاب به دولت و مجلس


هشتمین جلسه‌‌ دهمین هیات‌مدیره‌ کانون کارگردانان خانه‌ تئاتر (جلسه‌ عادی)، در ساعت 15:38، روز شنبه 23 شهریور 1398، در محل ساختمان شماره‌ 2 خانه‌ تئاتر (خیابان صبا) برگزار شد.

حاضران:  شهرام گیل‌آبادی، مجید گیاه‌چی، احسان حاجی‌پور

بازرس: احسان فکا 

بخش انتهایی جلسه، برای طرح یک پیشنهاد، با حضور برکه فروتن و فرهاد درودگر، از اعضای کانون کارگردانان، همراه بود.

1-  بر تمرکز به‌منظور پیگیری و نتیجه‌بخشی هر چه بیشتر و مقدور توقعات منعکس‌شده در بیانیه‌ کانون کارگردانان خطاب به دولت و مجلس، تاکید و مقرر شد پیگیری موضوع در اولویت فعالیت هیات‌مدیره قرار داده شود.

2-  به‌منظور پیگیری و تلاش برای نتیجه‌بخشی بیانیه، مقرر شد نشست‌هایی پیش‌بینی و برگزار شود و نخستین نشست با حضور رئیس و نمایندگانی از کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی، نمایندگان متولی بخش‌های هنری و تئاتر دولت، و نمایندگانی از سوی خانه‌ی تئاتر، برای گفت‌وگو در این خصوص، در اسرع وقت پیگیری و برگزار شود. 

مدعوین برای حضور در این جلسات، علاوه بر اعضای کانون کارگردانان و دیگر علاقمندان، دیگر اعضای خانه‌ تئاتر و به‌خصوص اعضای هیات‌مدیره‌های کانون‌ها و انجمن‌ها و هیات‌مدیره‌ی مرکزی خانه‌ تئاتر خواهند بود. 

3-  با تاکید بر ضرورت نظرخواهی از اعضای کانون به‌منظور طرح پیشنهاد و راه‌کارهایی برای تاثیرگذاری بیشتر بیانیه، مقرر شد تشکیل کمپینی از هنرمندان تئاتر و علاقمندان به فرهنگ و هنر، برای حمایت از درخواست‌های مطرح‌شده در این بیانیه بررسی شود.

4- متعاقب پیشنهادات جلسه‌ گذشته، طرح اصلاح‌شده‌ نحوه‌ امتیازدهی به سالن‌ها و اجراها، مطرح و مورد بررسی قرار گرفت و با طرح پیشنهاداتی تازه مقرر شد تا نهایی شدن آن، مستمراً در جلسات آینده پیگیری شود. 

5-  نظر به وجود مشکلات نسبی افزون‌تر و پیچیده‌تر برای کارگردانان مسن‌تر عضو کانون کارگردانان، مقرر شد با توجه و تمرکزی بیشتر بر وضعیت این دسته از اعضا، تمامی روش‌های ممکن به‌منظور فراهم نمودن هرگونه تسهیلات مقدور برای آنان بررسی و روش‌هایی برای تسهیل در استمرار خلاقیت و فعالیت هنری آنان، بررسی شود.

هم‌چنین در دیگر موارد، از جمله فراهم کردن برخی تسهیلات رفاهی، چون ایجاد امکان تماشای رایگان تمامی نمایش‌های در حال اجرا، برخورداری آنان از خدمات رایگان یا برخوردار از تخفیف شهروندی، چون سرویس‌ها و خدمات عمومی شهری شهرداری تهران و استفاده از سیستم حمل و نقل عمومی، مراکز تفریحی، آموزشی، ورزشی و فرهنگی متعلق به شهرداری تهران و ... بررسی شود.

6-  در ادامه‌ تنظیم لیست‌ها و اطلاعات کارگردانان تئاتر ایران:

۱. لیست دقیق اعضای فعلی
۲. لیست کارگردانانی که از ابتدا تا کنون به‌عضویت کانون کارگردانان در آمده‌اند، اما در مقطعی تمدید عضویت نکرده‌اند.
۳. لیست کارگردانانی که عضو دیگر کانون‌ها و انجمن‌های خانه‌ی تئاتر هستند، اما در کانون کارگردانان عضویت ندارند.
۴. لیست کارگردانان واجد شرایط عضویت در کانون کارگردانان که هرگز به‌عضویت در خانه‌ی تئاتر مبادرت نکرده‌اند.
۵. لیست کارگردانان تئاتر در دیگر شهرها

۶. مقرر شد در مورد تهیه‌ لیست اعضای آتی و بالقوه کانون کارگردانان تئاتر هم اقدام و امکان شبکه‌سازی آنان بررسی شود، کارگردانان جوان یا تازه‌کاری که در مقام کارگردان فعالیت می‌کنند، اما هنوز به شرایط عضویت در کانون کارگردانان دست نیافته‌اند.

7. در خصوص وظایف و برنامه‌های کارگروه حقوق صنفی، بحث و تبادل‌نظر شد.

8. در ادامه‌ مباحثات پیشین، در خصوص شورای سرآهنگان کارگردانی تئاتر بحث و تبادل نظر شد.

این جلسه که به‌مدت 142 دقیقه ادامه داشت، در ساعت 18:00، پایان یافت. 

کلیدواژگان


نظرات

شما اولین نظر دهنده باشید.

نظر شما
عضویت


© ۲۰۱۹ TheaterForum. All rights reserved
Developed by : w w w . d o r w e b . i r
اطلاعات تلفن Rss
خانه تئاتربه ما بپیوندید : Aparat Telegram Tiwtter Instagram