در حال بارگذاری لطفا شکیبا باشید...
تاکید بر بررسی درخواست های عضویت خانه تئاتر
■ صورتجلسات ■ شناسه خبر : 7756 ■ 1398/05/28 13:26
سومین صورت‌جلسه‌ هیات‌مدیره جدید کانون کارگردانان خانه تئاتر منتشر شد:

تاکید بر بررسی درخواست های عضویت خانه تئاتر


سومین جلسه‌‌ دهمین هیات‌مدیره‌ کانون کارگردانان خانه‌ تئاتر (جلسه‌ عادی)، در ساعت 15:00، روز شنبه ۲۶ مرداد 1398،‌ ، در محل ساختمان شماره‌ ۲ خانه‌ تئاتر (خیابان صبا)، برگزار شد.

حاضران جلسه: شهرام گیل‌آبادی، مجید گیاه‌چی، آرش دادگر، هادی عامل و احسان حاجی‌پور  

بازرسین: احسان فکا و مجید کریمی 

1- با توجه به تصویب بخش نخست آیین‌نامه‌ داخلی هیات‌مدیره کانون کارگردانان در جلسه‌ پیش، بخش دوم آیین‌نامه نیز مورد بررسی و تصویب قرار گرفت، که پس از تصحیح و ویرایش لازم، در روز شنبه ۲ شهریور، در معرض اطلاع و اظهارنظر اعضا قرار داده خواهد شد.

2- در ادامه‌ تعیین کارگروه‌های هیات‌مدیره، تشکیل کارگروه "حقوق صنفی" تصویب و احسان حاجی‌پور، به‌اتفاق آرا، به‌عنوان مسئول این کارگروه، انتخاب شدند.

3-  نظر به این‌که به‌دلیل طی فرآیندهای قانونی و علی‌رغم گذشت چندین ماه، هنوز کانون دستیاران کارگردان، به‌طور رسمی نتوانسته فعالیت خود را آغاز کند و با عنایت به معطل ماندن تقاضاهای عضویت رسیده، هیات‌مدیره تصمیم گرفت تقاضاها را بررسی کند تا متقاضیان بتوانند هر چه سریع‌تر به عضویت خانه تئاتر در آیند و پس از تشکیل کانون دستیاران کارگردان، با آن همکاری کنند.

بر این اساس با عضویت "وابسته": ۱. مرتضی برزگرزادگان؛ ۲. علی مست‌علی و ۳. مهدی فرج‌وند، در کانون دستیاران کارگردان موافقت شد، که پس از تایید نهایی توسط بازرس خانه‌ی تئاتر، می‌توانند به جمع اعضای خانه‌ی تئاتر بپیوندند.

یکی از تقاضاها به انجمن بازیگران ارجاع، تقاضایی دیگر مردود و تصمیم در مورد سومین تقاضا، منوط به ارائه‌ی مدارک لازم شد.

هم‌چنین یک تقاضای عضویت در کانون کارگردانان بررسی شد و به دلیل نداشتن شرایط لازم، مورد موافقت قرار نگرفت. 

لازم به‌ذکر است تقاضاهایی که در کانون با آن‌ها موافقت نمی‌شود، از طریق برقراری تماس‌ با اشخاص، اطلاع‌رسانی می‌شود.

4- بر مبنای مصوبه‌ هیات‌مدیره، هر یک از اعضای کانون کارگردانان در صورت تمایل و با هماهنگی قبلی با دبیر هیات‌مدیره، می‌توانند در جلسات هیات‌مدیره حضور یابند.

5- در خصوص نحوه‌ امتیازدهی به اجراها، به‌‌منظور تعریف "اجرای حرفه‌ای"،  مقرر شد آقای دادگر، موضوع را بررسی و پیشنهادات خود را در جلسه‌ی آینده، مطرح کنند.

6- مقرر شد  مجید گیاه‌چی، لیست اولیه‌ای از کارگردانان حائز شرایطی که می‌توانند به شکل بالقوه عضو کانون کارگردانان باشند، اما تاکنون تمایلی به عضویت بروز نداده‌اند، تهیه کنند، که این لیست با مشارکت تمامی اعضای کانون کارگردانان، تکمیل و به‌روز شده و تلاش خواهد شد نسبت به جذب آنان اقدام شود.
همچنین مقرر شد در خصوص چگونگی ایجاد تسهیل و تخفیف یا معافیت جرایم احتمالی پیش‌بینی شده برای اعضایی که از ابتدا تا کنون، به هر دلیل نسبت به تمدیدعضویت اقدام ننموده‌اند، مکاتبه‌ی لازم با هیات‌مدیره‌ مرکزی، انجام بشود.

7- مقرر شد به‌منظور کسب اطلاعات لازم از اعضای کانون کارگردانان و ایجاد آرشیو دیجیتال، فرم اطلاعات اعضا، توسط هادی عامل طراحی و در جلسه‌ی آینده ارائه شود.

8- در خصوص پیشنهاد اعضای کانون کارگردانان، به‌عنوان "سرگروه"، بحث شد و کاندیداهایی مشخص شدند که پس از گفت‌وگو و پذیرش مسئولیت از سوی آنان، با شرح وظایفی معین، معرفی شده، با کانون همکاری خواهند کرد. 
هم‌چنین هر یک از اعضای کانون، که تمایل به همکاری در این بخش دارند، می‌توانند آمادگی خود را ابراز کنند.

9- مقرر شد جلسه‌ فوق‌العاده‌ هیات مدیره، در ساعت 18:00 روز دوشنبه، 28 مرداد، در محل عمارت خانه تئاتر، با دستور جلسه‌ی بررسی آیین‌نامه‌ وظایف سرگروه‌ها و تعیین گروه‌ها و سرگروه‌ها، تشکیل شود.

▪این جلسه که به‌مدت 195 دقیقه ادامه داشت، در ساعت 18:15، پایان یافت.

کلیدواژگان


نظرات

شما اولین نظر دهنده باشید.

نظر شما
شبکه‌های اجتماعی
Sroush Aparat Telegram Tiwtter Instagram
عضویت


© ۲۰۱۹ TheaterForum. All rights reserved
Developed by : w w w . d o r w e b . i r
اطلاعات تلفن Rss
خانه تئاتربه ما بپیوندید : Aparat Telegram Tiwtter Instagram