در حال بارگذاری لطفا شکیبا باشید...
جذب حداکثری در دستور کار هیات مدیره
■ صورتجلسات ■ شناسه خبر : 7722 ■ سه‌شنبه 15 مرداد ساعت 11:07
اولین صورت‌جلسه‌ هیات‌مدیره جدید کانون کارگردانان خانه تئاتر منتشر شد:

جذب حداکثری در دستور کار هیات مدیره


نخستین جلسه‌ دهمین هیات‌مدیره‌ کانون کارگردانان خانه‌ تئاتر ، از ساعت 15:00 تا 17:50، روز شنبه 12 مرداد 1398، در عمارت خانه‌ تئاتر، برگزار شد.

حاضران جلسه: شهرام گیل‌آبادی، مجید گیاه‌چی، آرش دادگر، هادی عامل، هوشنگ توکلی و احسان حاجی‌پور 

بازرسین: احسان فکا و مجید کریمی 

▪ پس از گفت‌وگوهایی مقدماتی درباره‌ برخی چشم‌انداز‌های فعالیت هیات‌مدیره، ابتدا "اساس‌نامه‌ خانه‌ تئاتر" و سپس "آیین‌نامه‌ کانون کارگردانان"، به‌عنوان میثاق‌نامه‌‌های جمعی، قرائت و در مورد برخی نکات، مختصراً بحث شد.

مصوبات: 

1-  در تمام موارد مصرح در اساس‌نامه و آیین‌نامه، مطابق پیش‌بینی‌های تعیین‌شده اقدام و عمل خواهد شد و پیش از اصلاح و تصویب قطعی از مسیرهای قانونی، تمام اعضا متعهد به توجه و رعایت موارد پیش‌بینی‌شده در این اسناد هستند.

2-  با توجه به تساوی آرای مریم کاظمی و  احسان حاجی‌پور، علی‌رغم اعلام‌انصراف خانم کاظمی، در مورد عضو علی‌البدل دوم، رای‌گیری شد و  احسان حاجی‌پور، به‌اتفاق آرا به‌عنوان عضو علی‌البدل دوم، تعیین شدند. 

3-  در خصوص تعیین "رئیس هیات‌مدیره"، "نایب‌رئیس هیات‌مدیره" و "دبیر، سخنگو و مسئول ارتباطات هیات‌مدیره"، علی‌رغم وجود تنها یک کاندیدا برای هر مسئولیت، رای‌گیری شد و شهرام گیل‌آبادی، آرش دادگر و مجید گیاه‌چی به‌اتفاق آرا و به‌ترتیب برای مسئولیت‌های عنوان‌شده، انتخاب شدند.

4- مقرر شد با تعیین کارگروه‌ها و تفویض مسئولیت‌‌ها، در خصوص تقسیم مناسب‌تر وظایف اقدام شود.

در این جلسه تنها هوشنگ توکلی، به‌عنوان مسئول "کارگروه تعاملات (بیرونی) هیات‌مدیره "به‌منظور ایجاد ارتباط و انجام رایزنی‌های لازم با نهادها و مراکز وابسته به قوای سه‌گانه و دیگر نهادها و ارگان‌های تصمیم‌گیرنده یا موثر در عرصه‌ فعالیت‌های تئاتر، انتخاب شدند و مقرر شد با تامل بیش‌تر در مورد عنوان و وظایف دیگر کارگروه‌ها، در مورد عنوان و انتخاب مسئول آن‌ها، در جلسه‌ آینده تصمیم‌گیری شود.

5-  مقرر شد به‌منظور شبکه‌سازی، ارتباط نزدیک‌تر و مشارکت بیش‌تر اعضا، موضوع سامان‌دهی اعضا در گروه‌هایی کوچک‌تر، با تعیین سرگروه‌هایی از بین اعضای فعال و جوان کانون، بررسی شود. 

6-  مقرر شد در جلسه‌ آینده‌ هیات‌مدیره، با دعوت از اعضای آخرین هیات‌مدیره، از تلاش‌های آنان تقدیر به‌عمل آید.

7-  مقرر شد دبیر شورا، آیین‌نامه‌ داخلی نحوه‌ برگزاری جلسات هیات‌مدیره را تنظیم و در جلسه‌ آینده، به‌تصویب برساند.

8-  بررسی اصلاحات لازم در آیین‌نامه، از جلسه‌ آینده، آغاز خواهد شد.

9-  موضوع تبدیل وضعیت عضویت خانم بنفشه اعرابی و آقای کهبد تاراج، از عضویت وابسته، به پیوسته، مطرح و به‌اتفاق آرا به‌تصویب رسید. 

هم‌چنین با توجه به تعدد روش‌های اعمال‌شده و عدم‌ شفافیت در مورد اجرای تئاتر در سالن‌های مختلف، مقرر شد در اسرع وقت نحوه‌ امتیازدهی به سالن‌ها و چگونگی محاسبات، مصوب و اعلام شود.

10-  موضوع جذب حداکثری، تلاش برای تمدید عضویت اعضای منفک‌شده و ایجاد تمایل در کارگردانانی که تا کنون اقدامی به‌منظور عضویت انجام نداده‌اند، به‌عنوان یکی از اهداف در اولویت کانون، مطرح و مقرر شد در خصوص جذب کارگردانان تئاتر در شهرستان‌ها، بررسی‌های لازم انجام شود.

این جلسه که به‌مدت 170 دقیقه، ادامه داشت، در ساعت 17:50، به پایان رسید.

 

کلیدواژگان


نظرات

شما اولین نظر دهنده باشید.

نظر شما
عضویت


© ۲۰۱۹ TheaterForum. All rights reserved
Developed by : w w w . d o r w e b . i r
اطلاعات تلفن Rss
خانه تئاتربه ما بپیوندید : Aparat Telegram Tiwtter Instagram