در حال بارگذاری لطفا شکیبا باشید...
بزرگداشت ماریا حاجیها، پیشکسوت عرصه گریم
■ اخبار » خبر ■ شناسه خبر : 7708 ■ دوشنبه 31 تیر ساعت 18:28
به همت انجمن گریم و ماسک خانه تئاتر برگزار شد:

بزرگداشت ماریا حاجیها، پیشکسوت عرصه گریم


بزرگداشت ماریا حاجیها پیشکسوت گریم و چهره پردازی عصر گذشته یکشنبه 30 تیرماه به همت انجمن گریم و ماسک خانه تئاتر برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی خانه تئاتر؛ انجمن گریم و ماسک این خانه بعدازظهر دیروز بزرگداشتی برای پیشکسوت این عرصه، ماریا حاجیها برگزار کرد. 

در این بزرگداشت که با حضور مدیرعامل، بازرس، مدیر تماشاخانه جوانمرد، مدیر روابط عمومی و اعضای نام آشنای انجمن گریم و ماسک خانه تئاتر برگزار شد، نوید فرح مرزی رئیس هیات مدیره این انجمن گفت: اگر حمایت و همت خانه تئاتر و مدیریت عامل، بازرس و دیگر مدیران آن نبود شورای مرکزی چهره پردازان خانه تئاتر نمی توانست کوچک ترین قدمی بردارد، خیلی خوشحالم که الان در جمعی دوستانه و پر انرژی به اسم شورای مرکزی چهره پردازان جلسات را برگزار می کنیم و تنها هدفمان بالا بردن سطح کیفی چهره پردازی است.

او همچنین ادامه داد: در یک خانواده ممکن است شرایط برای  فرزند بزرگ و فرزند کوچک متفاوت باشد اما همه دارای یک نام خانوادگی هستند. انجمن ما هم به همین شکل است.

پس از او حسن ملکی همسر ماریا حاجیها در وصف او چنین گفت: ماریا سالهاست کار می کند، عاشق کارش است و من برایش احترام قائلم.

سپس مدیر عامل خانه تئاتر شهرام گیل گفت: خوشحالم که حضور حضرتعالی اینقدر پر برکت است که دوستان را دور هم جمع کرده تا یک سلام دوستانه با هم رد و بدل کنیم، فرق آدمهای موثر و غیر آنها در یک چیز است عوالم شخصی، هفده بار قبل از شکسپیر هملت نوشته شد ولی یک هملت ماند و باقی یا اثری از آنها نیست یا قابل ذکر نیست. نقطه افتراق در این است که شکسپیر با عوالم شخصی خود توانست دنیا را تسخیر کند و این عوالم شخصی نقاطیاند که پارادایم های فکری دنیا را تعریف می کند.

گیل آبادی ادامه داد: داشتن فلسفه ای که زاویه دید معنایی به ما می دهد، پایمردی در یک سیر و دست گذاشتن روی نقاط انسانی که باعث می شود از یک نفر بزرگی را بسازد که قابل تغییر، تعویض یا جابجایی نیست. گریم عنصری پویاست که در خدمت خلق جهان تازه برای آثار دراماتیک است. هیچ گریمور و طراح گریمی را ندیدم که نگاه غیر مهربانه ای نسبت به صورت انسان داشته باشد. ای کاش روزهایی مثل امروز دور هم جمع شویم و چیزهایی را مرور کنیم که اسمش خاطره است اما در واقع تاریخ، درس و تئاتر است. امیدوارم انجمن ها همه به اینجا برسند که در این سطح مهربانی در آنها جاری باشند که از همدیگر تقدیر کنند و این مهربانی را تبدیل به حلقه مودت خود کنند. 

سپس آرش دادگر مدیر تماشاخانه عباس جوانمرد به بیان خاطراتی از تجربیات خود با مقوله گریم پرداخت و بهمن صنیعی نیز در این مراسم تقدیر شد گفت: چندسالی است که طراحی نکردم و از این به بعد هم نمی خواهم طراحی کنم تا فضا را به جوان‌ترها بدهم.

پایان این مراسم با بزرگداشت ماریا حاجیها در حضور سارا اسکندری، بهمن صنیعی و سهراب سلیمی و نوید فرح مرزی همراه بود.

کلیدواژگان


نظرات

شما اولین نظر دهنده باشید.

نظر شما
عضویت


© ۲۰۱۹ TheaterForum. All rights reserved
Developed by : w w w . d o r w e b . i r
اطلاعات تلفن Rss
خانه تئاتربه ما بپیوندید : Aparat Telegram Tiwtter Instagram