در حال بارگذاری لطفا شکیبا باشید...
امنیت شغلی، بیمه بیکاری و انجمن های صنفی مطالبه هنرمندان است
■ اخبار » گفتگو ■ شناسه خبر : 6648 ■ 1398/02/31 11:53
ایرج راد در افطاری ریاست جمهوری با اهالی فرهنگ و هنر:

امنیت شغلی، بیمه بیکاری و انجمن های صنفی مطالبه هنرمندان است


بعدازظهر امروز جلسه ای برای بررسی شرایط شغلی هنرمندان و نحوه فعالیت انجمن های صنفی در وزارت کار برقرار خواهد شد.

به گزارش سایت خانه تئاتر، ایرج راد بازیگر سرشناس تئاتر و سینما درباره صحبتهای خود در میهمانی افطار ریاست جمهوری چنین گفت: در آن جلسه صحبتی کردم در ارتباط با امنیت شغلی، حقوق ایام بیکاری و انجمن صنفی هنر؛ این چیزی است که در حقیقت از برنامه چهارم توسعه قرار بود که پیگیری شود و به انجام برسد ولی متاسفانه به دلایل مختلف این برنامه پیگیری نشد تا اینکه در برنامه ششم توسعه پنج ساله دوباره این برنامه مطرح شد و قرار بر این بود که در سال اول، آیین نامه های این سه موضوع تحت عنوان ماده نود و دو دنبال شود و به سرانجام برسد، متاسفانه آن سال هم به علت تغییر دو وزیر در وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی مسئله ادامه پیدا نکرد.
رییس هیات مدیره خانه تئاتر ادامه داد: در سال97 اعتراض کردم که اگر این امر در گذشته ادامه پیدا نکرده چرا نباید در آینده و در همین سال 97 دنبال شود و به نتیجه برسد، طبیعتا به این دلیل از حدود هشت ماه پیش جلساتی روزهای چهارشنبه در وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به دستور دکتر صالحی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی تشکیل شد که در آن جلسات کلیه صنوف مختلف حضور داشتند؛ با حضور نمایندگان خانه تئاتر، خانه سینما خانه موسیقی و همین طور نمایندگان رشته های مختلف هنرهای تجسمی به اضافه بخشی از مطبوعات، ویراستارها، نویسندگان و... این جلسات به صورت پیگیرانه دنبال شد که در مرحله اول آیین نامه امنیت شغلی تدوین و ارسال شد، در مرحله دوم که مسئله بسیار مشکلی بود آیین نامه حقوق ایام بیکاری هم تکمیل و برای ارسال آماده شد و مسئله دیگری که باقی ماند مسئله انجمن های صنفی بود. در حال حاضر برای انجمن های صنفی در حال گفتگو هستیم و موارد مختلف آن را از نظر حقوقی، منافع انجمن های صنفی و... بررسی می کنیم. رایزنی های مختلفی در این خصوص شده و در حال حاضر مشغول رایزنی  و گفتگو با وزارت‌کار هستیم تا از این طریق شکلی قانونی به آن ببخشیم، به همین دلیل جلساتی را در همین ارتباط با کمیسیون فرهنگی مجلس داشتیم که یکی از این جلسات سه روز پیش بود و بعدازظهر روز سه شنبه 31 اردیبهشت هم جلسه دیگری با دست اندرکاران وزارت کار خواهد بود.
راد در پایان صحبتهای خود افزود: در میهمانی افطار ریاست‌جمهوری در ارتباط با مسئله امنیت شغلی، حقوق ایام بیکاری و انجمن صنفی هنر صحبت کردم و خواهشم این بود که بررسی شرایط انجام این مسئله تسریع شده تا دچار مرور زمان نشود، در جلسه هم اظهار کردم که انجمن های صنفی راه اندازی شود، چون اگر این انجمن ها باشند بسیاری از مسائل هنرمندان در مباحث حقوقی انجام خواهد شد. مسائل شغلی و ایام بیکاری نیز بسیار وابسته به انجمن های صنفی است و بسیار مهم است که این انجمن ها نه موسسات فرهنگی هنری که انجمن صنفی باشند تا بتوانند بسیاری از مسایل و مشکلات را در درون خود حل کنند، آیین نامه ها و دستورالعمل هایی در ارتباط با صنف تدوین کنند و مسائل قانونی و حقوقی خود را دنبال کنند.

کلیدواژگان


نظرات

شما اولین نظر دهنده باشید.

نظر شما
شبکه‌های اجتماعی
Sroush Aparat Telegram Tiwtter Instagram
عضویت


© ۲۰۱۹ TheaterForum. All rights reserved
Developed by : w w w . d o r w e b . i r
اطلاعات تلفن Rss
خانه تئاتربه ما بپیوندید : Aparat Telegram Tiwtter Instagram