در حال بارگذاری لطفا شکیبا باشید...
هیچ رییس جمهوری در دوران تصدی خود به تماشای تئاتر ننشسته است
■ اخبار » گفتگو ■ شناسه خبر : 6647 ■ 1398/02/31 11:42
مریم معترف در میهمانی افطار هنرمندان با ریاست جمهوری:

هیچ رییس جمهوری در دوران تصدی خود به تماشای تئاتر ننشسته است


مریم معترف در میهمانی افطار رییس جمهور با هنرمندان گفت: تابحال هیچ رییس‌جمهوری در زمان ریاست جمهوری خود به تماشای تئاتر نرفته است، برای همین از آقای رییس جمهور دعوت می کنم تا اولین گام را در این راه بردارند و در زمان ریاست‌جمهوری خود به دیدن تئاتر بیایند.

به گزارش سایت خانه تئاتر؛ مریم معترف در گفتگویی در خصوص میهمانی افطار هنرمندان و ریاست‌جمهوری و با اشاره به قانون معافیت مالیاتی هنرمندان گفت: در آن جلسه بیشتر هنرمندان از مشکلات خود بخصوص مشکل مالیات صحبت کردند، ظاهرا هنرمندان معاف از مالیات هستند اما الان مسایل دیگری مطرح شده است که خیلی بیشتر از پنج درصدی است که سابق بر این از دستمزد هنرمندان جهت پرداخت مالیات کسر می شد، یکی از این مسائل مالیاتی که بار مالی بسیاری برای هنرمندان به وجود آورده است مسئله ارزش افزوده بوده که خیلی راجع به این موضوع در جلسه صحبت شد. در همین جلسه اشاره ای به موضوع ارزش افزوده کردم که اگر این ارزش افزوده مالیات نیست پس چیست؟ 
عضو کانون کارگردانان خانه تئاتر در این راستا افزود: در خصوص کسر مبلغ ارزش افزوده از بهای تئاترها شهرام گیل آبادی، ایرج راد و دیگر مسئولان حاضر در مراسم مفصل در این خصوص صحبت کردند و آقای رییس جمهور دستور بررسی دادند. 
معترف در خصوص آسیب چنین فشارهای مالی بر پیکره تئاتر چنین توضیح داد: اگر ارزش افزوده تبدیل به یک عرف شود دیگر نمی توان کار تئاتر انجام داد چون گروهی که کار می کند ارزش افزوده، کرایه سالن، دستمزد عوامل، دکور، لباس و... را باید پرداخت کند. من نمی دانم آیا برآیند فروش بلیت این هزینه ها را تامین می کند، بعید می دانم؛ اگر هم قیمت بلیت را بالا بگذاریم به جز معدودی تئاتر که تماشاگر خاص خود را دارد مردم نمی توانند با قیمتهای بالا حضور پیدا کنند و این به ضرر تئاتر است، امیدوارم همانطور که آقای رییس‌جمهور دستور دادند به این مسئله سریعا رسیدگی شود. 
مریم معترف همچنین در خصوص دعوت خود از رییس جمهور برای تماشای تئاتر گفت: تابحال هیچ رییس‌جمهوری در زمان ریاست‌جمهوری خود به تماشای تئاتر نرفته است، البته محمد خاتمی بعد از دوره ریاست‌جمهوری خود به تماشای تئاتر رفت اما در زمان تصدی پست ریاست‌جمهوری خیر؛ برای همین از آقای رییس‌جمهور دعوت کردم که اولین گام را در این راه بردارند و در زمان ریاست جمهوری خود به دیدن تئاتر بیایند و از آن جایی که مدیرکل هنرهای نمایشی نیز در جلسه حاضر بود به ایشان شاره کردم و گفتم شهرام کرمی اینجا هستند و حاضرند در صورت تمایل رییس جمهور برای تماشای تئاتر شرایط را فراهم کنند که آقای روحانی هم استقبال کرد و همان زمان به همراهان خود اعلام کرد تا شرایط حضور ایشان برای تماشای تئاتر فراهم شود.

کلیدواژگان


نظرات

شما اولین نظر دهنده باشید.

نظر شما
شبکه‌های اجتماعی
Sroush Aparat Telegram Tiwtter Instagram
عضویت


© ۲۰۱۹ TheaterForum. All rights reserved
Developed by : w w w . d o r w e b . i r
اطلاعات تلفن Rss
خانه تئاتربه ما بپیوندید : Aparat Telegram Tiwtter Instagram