در حال بارگذاری لطفا شکیبا باشید...
تاثیر تئاتر زایش فرهنگ است
■ اخبار » خبر ■ شناسه خبر : 6590 ■ 1398/02/04 19:53
ابراهیم حقیقی در آئین رونمایی از پوستر هفته بزرگداشت تئاتر

تاثیر تئاتر زایش فرهنگ است


مراسم رونمایی از پوستر شانزدهمین هفته بزرگ‌داشت تئاتر؛ لحظاتی پیش در سالن شاهین سرکیسیان برگزار شد.

 

به گزارش روابط عمومی شانزدهمین هفته بزرگ‌داشت تئاتر؛ رونمایی از پوستر این بزرگ‌داشت با حضور بهزاد فراهانی عضو هیات مدیره خانه تئاتر، شهرام گیل آبادی مدیرعامل خانه تئاتر، مهدی قلعه بازرس هیات مدیره خانه تئاتر، بهزاد مرتضوی مدیر روابط عمومی خانه تئاتر، حسام مهدوی نماینده رسانه ای و افکارسنجی بانک گردشگری، جمعی از اعضای صنف تئاتر و خبرنگاران در حضور استاد ابراهیم حقیقی طراح پوستر، بعدازظهر امروز چهارم اردیبهشت 98 در سالن شاهین سرکیسیان خانه تئاتر انجام شد.

در این نشست ابتدا بهزاد فراهانی گفت: امیدوارم روزی برسد که مودیان ما بدانند در چه کشوری خدمت کنند و برای چه مردمی خدمت می کنند.

 

پس از او شهرام گیل آبادی ضمن خاطرنشان کردن اینکه امروز روز رادیو نیز هست ادامه داد: این روز را به استاد خودم بهزاد فراهانی تبریک می گویم، تئاتر دل و جان من است و رادیو خانه پدری ام و کسی نمی تواند خانه پدری را از انسان بگیرد.

 گیل آبادی در خصوص جایگاه تئاتر گفت: تئاتر عالی ترین سطح گفتگوی انسانی است و اساسا حق نداریم در کنار تئاتر و مردم نباشیم؛ امیدوارم روز به روز این نمایش فاخر اندیشه محور جای خود را در جامعه باز کند. تئاتر به اندازه عمر بشر است، دردآشنا و اندیشه ورز است، نقاد است و اگر این نقد و ژرف اندیشی را از آن بگیریم چیز دیگری از آن بگیریم چیز دیگری از آن باقی نمی ماند.

محمودرضا رحیمی دبیر شانزدهمین هفته بزرگ‌داشت تئاتر نیز در سخنانی کوتاه به رویکرد اکرام پیشکسوتان این دوره اشاره داشته و اضافه کرد: ما می خواهیم به واسطه حفظ کرامت انسانی افرادی مانند بهزاد فراهانی، ابراهیم حقیقی و ... در کنار تنگدستی و شرایط مالی امسال با همراهی این هنرمندان و اجرای بهترین ها هدیه‌ای ویژه به جامعه بدهیم.

 

سپس ابراهیم حقیقی طراح پوستر شانزدهمین دوره بزرگ‌داشت هفته تئاتر گفت: تئاتر در این ملک همیشه مظلوم بوده و با نداری ها همیشه ساخته است، اما هر شب شاهد زنده شدن نمایش ها روی صحنه هستیم که این امر تنها با فداکاری اهالی تئاتر رخ می دهد.

او ادامه داد: تئاتر عین زندگی است، حتی می توان گفت بالاتر از زندگی و هیچ سندی هم از آن باقی نمی ماند، اما تاثیرش زایش فرهنگ است، همین ماسکی که ما برای طراحی پوستر از آن استفاده کردیم ماسکی است با قدمتی بیش از 3000 سال که از لرستان به جا مانده و نشان بازی و نمایش است، اما مهجور مانده بود و برای همین از آن استفاده کردیم و امیدوارم در سالهای آینده نیز از آن بیشتر و بیشتر بهره ببریم.

 

شانزدهمین هفته بزرگ‌داشت تئاتر، به دبیری محمودرضا رحیمی و با حمایت مالی بانک گردشگری از هفتم تا چهاردهم اردیبهشت ماه سال جاری برپا خواهد شد.

 

کلیدواژگان


نظرات

1398/02/17 13:08:43 | مریم توانا
تئاتر شکفتن رازهای درونیست .تئاتر کاویدن اندیشه در نیل به خودآگاهیست ...تئاترتجسم ظهور زیبایی های خلقت
است ..آغاز ی برای متحول شدن ..درک پویایی ونو شدن ...رفتن بسوی زندگی .زیرا تئاتر نبض دارد ...زنده است ونفس می کشد ......خوشحالم که در سرزمینم تئاتر جایگاهی وزین در نزد صاحب نظران و اندیشه ورزان یافته ...امیدوارم با تاسی از راهنمایی های پیشکسوتان ارجمند این هنر ارزشمند در عرصه میهنی وجهانی پله های ترقی رابیش از گذشته طی نموده .وجلوه های بدیل و نو یی در سال جاری به صحنه زیبای زندگانی تئاتر به ارمغان بیاورید .موفق وپیروز باشید .

نظر شما
شبکه‌های اجتماعی
Sroush Aparat Telegram Tiwtter Instagram
عضویت


© ۲۰۱۹ TheaterForum. All rights reserved
Developed by : w w w . d o r w e b . i r
اطلاعات تلفن Rss
خانه تئاتربه ما بپیوندید : Aparat Telegram Tiwtter Instagram