در حال بارگذاری لطفا شکیبا باشید...
جامعه‌ی تئاتر الگوی مناسبی از تجمع‌های مدنی ارائه خواهد کرد
■ اخبار » یادداشت ■ شناسه خبر : 6486 ■ 1397/10/19 15:53

جامعه‌ی تئاتر الگوی مناسبی از تجمع‌های مدنی ارائه خواهد کرد


مجید گیاهچی عضو هیات مدیره کانون کارگردانان خانه تئاتر در یادداشتی از اهالی تئاتر دعوت کرد تا در تجمع 22 دیماه شرکت کنند.

به گزارش روابط عمومی خانه تئاتر، متن یادداشت رسیده به شرح زیر است:

به‌رسمیت شناختن تشکل‌ها و حق اعتراضات مدنی و مسالمت‌آمیز از نشانه‌های یک جامعه‌ی پویا، توسعه‌یافته، حق‌جو، مردم‌مدار و بالغ است که برخلاف بسیاری تفکرات متاسفانه رایج و غالب و کهنه، نه تنها منجر به هرج و مرج و تضعیف اتحاد جامعه یا امنیت آن نمی‌شود، بلکه با ایجاد امکان ابراز قانون‌مند و منطقی توقعات و اعتراضات، مانع از بروز و ظهور اعتراضات رادیکال و کنترل‌نشده که ممکن است امنیت جامعه را به‌خطر بیاندازد، خواهد شد، درست شبیه یکی از کارکردهای مهمی که برای بسیاری از گرایشات در فعالیت‌ها و تولیدات هنری می‌توان برشمرد.
از طرف دیگر، آزادی هر چند حقی بدیهی است اما نیازمند مراقبت و توجه جدی و فراوان است و به‌شدت مستعد آن است که به هر بهانه و دست‌آویزی تحدید و سلب شود.
اطمینان دارم جامعه‌ی تئاتر در تجمع اعتراضی مسالمت‌آمیز خود با پرهیز از جوزدگی‌ و هیجانات و احساسات‌گرایی و نمایش قانون‌مداری و تعقل‌گرایی خود، الگوی مناسبی از تجمع‌های مدنی ارائه خواهد کرد. 
با این امید در تجمع روز شنبه شرکت می‌کنم و از تمام هنرمندان تئاتر ایران، چه آنان که عضو خانه‌ی تئاتر هستند و به‌خصوص آنان که به هر دلیل به‌عضویت این خانه درنیامده‌اند، دعوت می‌کنم با امید به شرایط بهتری برای تئاتر و فعالیت و معیشت‌شان در این تجمع شرکت کنند.

کلیدواژگان


نظرات

شما اولین نظر دهنده باشید.

نظر شما
شبکه‌های اجتماعی
Sroush Aparat Telegram Tiwtter Instagram
عضویت


© ۲۰۱۹ TheaterForum. All rights reserved
Developed by : w w w . d o r w e b . i r
اطلاعات تلفن Rss
خانه تئاتربه ما بپیوندید : Aparat Telegram Tiwtter Instagram