در حال بارگذاری لطفا شکیبا باشید...
ضیافتی برای این روزهای ما

بیانیه انجمن مدرسان تئاتر درباره تجمع هنرمندان تئاتر


■ اخبار » خبر ■ شناسه خبر : 6476 ■ چهارشنبه 19 دی 1397 ساعت 16:35
انجمن مدرسان تئاتر خانه تئاتر، در واکنش به گردهمایی 22 دیماه بیانیه ای را صادر کرد.

به گزارش روابط عمومی خانه تئاتر، متن بیانیه به شرح زیر است:

«امنیت» کلید واژه‌ی بشر اجتماعی است.
امنیت که رخ نشان می‌دهد ، نان و خنده و آزادی و اندیشه و خانه و خانواده هم امن هستند. صنف‌ها ، خانواده شغلی یک جامعه‌اند که اگر امن نباشند ، دل جامعه هم امن نیست. امروز تئاتر ما پس از قرن‌ها نمایشگری دارای یک خانواده‌ی چندین هزار شماری شده است که با وجود وسعت و شمارگان افزون هنرمندانش ، قدرت شغلی و صنفی و خانوادگی‌اش را به بازی گرفته‌اند... اقتصادش ، اجتماعش ، اندیشه‌اش و آزادی‌اش به خطر افتاده است.

امروز تالارهای نمایشی در خطر ورشکستگی‌اند و هنرمندان تئاتری در مسیر خط فقر.
امروز اندیشه‌های هنری به جرم روشنایی در نطفه خفه می‌شوند و تاجران هنر در امنیت رشد می‌کنند.
امروز آزادی عمل از هنر و هنرمند فرهنگ‌ساز تئاتر دریغ شده است و دست دلالان هنر بازتر می‌شود.
و همین امروز است که چندین هزار تئاتری در جامعه‌ی اقتصادزده‌ی ورشکسته به سختی نفس می‌کشند و نزول‌خواهان هنر هر روز فربه‌تر شده‌اند.
پس امروز جدای از هر اندیشه و دیدگان علمی و عملی و هنری و عقیدتی و فرهنگ‌های گونه‌گون ، بیش از هر زمان دیگری جمع بودن و امن بودن ، خانواده بودن و خانواده داشتن ، همراه بودن و در کنار هم و برای هم بودن ، نیازی برتر از نان و ناندانی است.

برای نخستین بار است که تئاتری‌های ایران در یک حرکت صنفی گسترده می‌خواهند برای اثبات خانواده بودن و خانواده داشتن ، برای امنیت حضور خود گرد یکدیگر آیند و دستکم بدانند که در این وادیِ بی‌سرانجامی ، تنها نیستند.

«انجمن مدرسان خانه تئاتر» به نمایندگی از سوی جامعه هنرمندان دانشگاهی تئاتر ، از مدرسان و استادان ارجمند و هنرمندان هنرهای نمایشی دعوت می‌کند تا در این حرکت خانوادگی خودجوش ‌، همکاران خود را همراهی کرده و برای دیدار یکدیگر چند ساعتی از شنبه‌ای بدون تئاتر را در خانه‌ی تئاتر سر کنیم تا دستکم نجوا شود: "ما یک خانواده هستیم". همین...

در انتظاریم برای تازه کردن دیدار خانواده‌ی گسترده خود در عمارت جدید خانه تئاتر: شنبه 22 دی ماه 1397 ساعت 15

 هیات مدیره انجمن مدرسان تئاترنظرات

شما اولین نظر دهنده باشید.

نظر شما
Sroush Aparat Telegram Tiwtter Instagram