در حال بارگذاری لطفا شکیبا باشید...
تئاتری ها به تماشای تمرین نمایش مددجویان کهریزک نشستند
■ اخبار » خبر ■ شناسه خبر : 6338 ■ 1397/08/14 13:08

تئاتری ها به تماشای تمرین نمایش مددجویان کهریزک نشستند


روز گذشته شهرام گیل آبادی مدیرعامل خانه تئاتر و شهرام کرمی مدیر کل هنرهای نمایشی به همراه جمعی از هنرمندان و پیشکسوتان تئاتر با حضور در آسایشگاه کهریزک و در کنار مدیر و مسئولان این آسایشگاه به تماشای تمرین نمایش "رستم و سهراب" نشستند.

 

به گزارش روابط عمومیخانه تئاتر و به نقل از روابط عمومی اداره کل هنرهای نمایشی ، این نمایش که با هنرمندی 30 تن از مددجویان آسایشگاه کهریزک و با کارگردانی میرکمال میرنصیری قرار است پس از 9 سال تمرین در تالار وحدت روی صحنه برود شب گذشته در حضور شهرام کرمی ، شهرام گیل آبادی ، بهزاد فراهانی ، حجت علیخانی ، خسرو احمدی ، مهدی حاجیان و تعدادی از خبرنگاران و منتقدان تئاتر اجرا شد.

در پایان این تمرین اجرا ، میرنصیری کارگردان این نمایش با خیر مقدم به میهمانان توضیحات کوتاهی از فعالیت نمایش درمانی مددجویان آسایشگاه کهریزک که هفده سال از آن می گذرد ارائه کرده و روند تمرین این نمایش را 9 سال عنوان کرد.

مدیرکل هنرهای نمایشی نیز  با غیر قابل وصف خواندن احساسش گفت: امشب با دیدن کار شما عزیزان شوق خاصی در وجودم احساس می کنم. تلاش شما و این اجرای هنرمندانه حال مرا خوش کرد. به شما و کارگردان این نمایش و مدیریت آسایشگاه که پدرمعنوی همه شما را بر عهده دارد تبریک می گویم.

بهزاد فراهانی هنرمند پیشکسوت تئاتر نیز در پایان این تمرین اجرا گفت: از آیت الله جعفری جمله ای را به یادگار دارم که می گفت بازیگران در وجه آفرینش به خدا نزدیکترند چرا که گویی هر بار بر صحنه به گذشتگان جان می دهند .

وی انتخاب نمایشنامه ای بر اساس داستان های شاهنامه را مورد تقدیر قرار داده و بازی قدرتمند هنرمندان و بازیگران این نمایش را ستود.

 

مدیرعامل خانه تئاتر نیز در این  دیدار ضمن بیان احساس و انرژی که از این اجرا دریافت کرده بر جنبه درمانی نمایش و تاثیر نمایش درمانی بر مددجویان اشاره کرده و گفت: همه افراد جامعه باید این نمایش را ببینند. من به شخصه هر همراهی که لازم باشد برای دیده شدن این نمایش انجام خواهم داد.

 

در ادامه این دیدار پیشنهاد هایی از سوی هنرمندان برای اجرای نمایش "رستم و سهراب" بیان شد. محمدرضا صوفی نژاد مدیر آسایشگاه کهریزک و عضو هیات مدیره این آسایشگاه به همراه دکتر حمیده پورفهیم معاون توانبخشی آسایشگاه کهریزک از جمله میزبانان این تمرین اجرا بودند .

نمایش "رستم و سهراب" روزهای 20 تا 22 آبان ماه در تالار وحدت روی صحنه خواهد و در آن سی مددجو که بر ویلچیر نشسته اند به ایفای نقش می پردازند.

 
کلیدواژگان


نظرات

شما اولین نظر دهنده باشید.

نظر شما
عضویت


© ۲۰۱۹ TheaterForum. All rights reserved
Developed by : w w w . d o r w e b . i r
اطلاعات تلفن Rss
خانه تئاتربه ما بپیوندید : Sroush Aparat Telegram Tiwtter Instagram