در حال بارگذاری لطفا شکیبا باشید...
اعلام نگرانی از وضعیت موجود در ممیزی تئاتر
■ اخبار » خبر ■ شناسه خبر : 6313 ■ 1397/08/06 12:47
جلسه فوق العاده هیات مدیره خانه تئاتر برگزار شد

اعلام نگرانی از وضعیت موجود در ممیزی تئاتر


جلسه فوق العاده هیات مدیره خانه تئاتر صبح روز 5 آبان ماه با حضور اکثریت اعضاء هیات مدیره خانه تئاتر و شهرام کرمی، مدیرکل اداره کل هنرهای نمایشی برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی خانه تئاتر، در این جلسه اتفاقات اخیر و رویکرد جدید قوه قضائیه و نیز رویکرد جدید شورای نظارت در سختگیری بعضا بی‌مورد نسبت به نمایشنامه‌ها و نمایش‌ها بررسی شد و اعضا هیئت مدیره نگرانی خود را از وضعیت موجود اعلام کردند. هیئت مدیره خانه تئاتر ضمن اعلام همکاری با مدیر اداره کل هنرهای نمایشی و همچنین حمایت از مواضع اصولی ایشان، متذکر شد وزارت ارشاد طبق قانون اساسی حافظ منافع هنرمندان بوده و در قبال آنها مسئولیت دارد و از مدیرکل هنرهای نمایشی تقاضا کرد نگرانی هیئت مدیره را به اطلاع وزیر محترم فرهنگ و ارشاد اسلامی و معاونت هنری برساند و حمایت از جریان سالم هنر و تئاتر را طلب کند.

علاوه بر این از شهرام کرمی خواسته شد که در سیاستگذاری تئاتر بیشتر از پیش کنشگر باشند و پیشاهنگی کنند تا بتوان پیش از وقوع هر اتفاقی که حقوق هنرمندان بی دلیل تضییع شود، پیشگیری شود. هیئت مدیره خانه تئاتر همچنین معتقد است اداره کل هنرهای نمایشی باید نسبت به انتظاراتش از هنرمندان و همینطور فضای حاکمیت اعلام موضع کند و میزان اطلاع رسانی در وقایع را برای هنرمندان این عرصه بیشتر کند. خانه تئاتر خود را در قبال صیانت از حقوق معنوی و مادی هنرمندان تئاتر مسئول دانسته و تمام موضوعات اخیر را به دقت رصد کرده و اجازه نمی‌دهد حقوق هنرمندان تئاتر تضییع شود.
شهرام کرمی نیز با اعلام اینکه فضا به سمت نظم و آرامش در حال حرکت است، وعده داد تا یکماه آینده مجددا موارد روال طبیعی خود را طی خواهند کرد. او ضمن بیان اینکه بخشی از صیانت از فضای تئاتر به عهده اهالی تئاتر است، خواستار انسجام درونی تئاتری ها در پیشگیری از مواردی شد که ممکن است وجاهت تئاتر را مورد تاثیر قرار دهند.
اعضاء هیئت مدیره نیز پیشنهادات مصداقی و روشن خود را در جهت رفع مشکلات و موانع موجود ارائه کردند.

کلیدواژگان


نظرات

شما اولین نظر دهنده باشید.

نظر شما
شبکه‌های اجتماعی
Sroush Aparat Telegram Tiwtter Instagram


© ۲۰۱۹ TheaterForum. All rights reserved
Developed by : w w w . d o r w e b . i r
اطلاعات تلفن Rss
خانه تئاتربه ما بپیوندید : Aparat Telegram Tiwtter Instagram