در حال بارگذاری لطفا شکیبا باشید...
استاد محمد در تمام عمر خود درد مردم را شنید و آن را بیان کرد
■ اخبار » خبر ■ شناسه خبر : 6303 ■ 1397/08/02 14:11
شهرام گیل آبادی در مراسم بزرگداشت محمود استادمحمد:

استاد محمد در تمام عمر خود درد مردم را شنید و آن را بیان کرد


مراسم بزرگداشت محمود استادمحمد شامگاه دوم آبان هم‌زمان با سالروز تولدش با حضور شهرام گیل‌آبادی، ابوالفضل پور‌عرب، محمد رحمانیان و جمعی دیگر از هنرمندان در سالن کنفرانس مجموعه تئاتر شهر برگزار شد.

به گزارش روابط‌عمومی خانه تئاتر، به نقل از خبرنگار ایلنا، شهرام گیل‌آبادی، مدیر‌عامل خانه‌ی‌ تئاتر در این مراسم  با بیان این که  استاد محمد در تمام عمر خود درد مردم را شنید و آن را بیان کرد، اظهار داشت: در نمایشنامه‌هایش درد‌منشی موج می‌زند. او حتی در آخرین کلماتش در صحنه رسمی تئاتر نیز از درد کسانی صحبت کرد که به آنها اجرا نمی‌رسید.

وی افزود: حال که ۶۸ امین سالروز دنیایی شدن این هنرمند بزرگ را دور هم جمع شدیم، باید بدانیم که این مراسم یاد بود نبوده و یاد هست، است. چراکه یاد بود برای کسی گرفته می‌شود که از یاد می‌رود؛ حال آنکه استاد محمد با آثاری همچون آ سد کاظم زنده است.

گیل‌آبادی ادامه داد: ما نه تنها تئاتر اجتماعی را مدیون او هستیم؛ بلکه بخش مهمی از پیشرفت و توسعه کشور را نیز مدیون او و آثار اجتماعی‌اش هستیم. حال اگر امروز عده‌ای از تئاتر اجتماعی ترس دارند؛ دلیل آن این است که به معرفت توسعه تئاتر پی نبرده‌اند.

مدیر‌عامل خانه تئاتر در پایان با بیان اینکه یاد استاد محمد همچنان بوده و از یاد نخواهد رفت، گفت: به همه پیشنهاد می‌کنم که امروز اگر می‌خواهند یاد او را زنده نگه دارند، یک مونولوگ از آ سد کاظم یا آثار دیگر این هنرمند بزرگ را مطالعه کنند.

ابوالفضل پورعرب، بازیگر سینما و تلویزیون و محمد رحمانیان، نویسنده و کارگردان تئاتر از دیگر سخنرانان مراسم بودند که از خصوصیات و کارهای محمود استاد محمد سخن گفتند و یاد او را گرامی داشتند.

همچنین در بخش‌ دیگری از این مراسم نمایشنامه «عکس خانوادگی» به کارگردانی رضا بهرامی که چندی پیش توسط او در تماشاخانه سنگلج به صحنه رفته بود، برای حاضرین خوانش شد. پرستو گلستانی، مهران امام‌بخش و امیر عدل پرور، بازیگرانی بودند که در این اجرا و اجرای عموم نمایش در تماشاخانه سنگلج به‌صحنه رفتند.

در پایان مراسم، مجموعه آثار تکمیل شده محمد استاد محمد، که گردآوری و انتشار آن برعهده نشر چشمه بوده است در معرض دید علاقه‌مندان قرار گرفت.

کلیدواژگان


نظرات

شما اولین نظر دهنده باشید.

نظر شما
عضویت


© ۲۰۱۹ TheaterForum. All rights reserved
Developed by : w w w . d o r w e b . i r
اطلاعات تلفن Rss
خانه تئاتربه ما بپیوندید : Sroush Aparat Telegram Tiwtter Instagram