در حال بارگذاری لطفا شکیبا باشید...
نمایش عروسکی با صدای شهرام ناظری
■ اخبار » خبر ■ شناسه خبر : 6131 ■ 1397/05/15 11:18

نمایش عروسکی با صدای شهرام ناظری


نمایش «کمانچه آب و دیگران» به کارگردانی علیرضا ناصحی با بهره گیری از موسیقی‌های بزرگ جهان هم‌چون کمانچه‌های باکویی، لویی آرمسترانگ، با همراهی صدای شهرام ناظری و خوانش شعر «آب را گل نکنیم» اثر سهراب سپهری به صحنه می‌رود.

به گزارش روابط عمومی خانه تئاتر،این نمایش موزیکال که به معضل کم آبی می‌پردازد، از جمله نمایش‌هایی است که در بخش صحنه‌ای هفدهمین جشنواره بین‌المللی نمایش عروسکی تهران مبارک به صحنه می‌رود.

به گزارش ستاد خبری هفدهمین جشنواره بین‎المللی نمایش عروسکی تهران مبارک، شخصیت اصلی این نمایش آقای کف پا است که کابوس می‌بیند همه شیرهای آب باز است. او از خواب می‌پرد به حمام می‌رود و آب زیادی مصرف می‌کند. آب قطع می‌شود و گل او در حال پژمرده شدن است. آقای کف پا به دنبال آب سفری را آغاز می‌کند که اتفاقاتی را در پی دارد.

نمایش «کمانچه آب ودیگران» موزیکال است و بی‌کلام اجرا می‌شود.

ناصحی در این نمایش به معضل کم آبی و خشک‌سالی پرداخته است و مسئله کمبود آب در قالب فضایی فانتزی نشان داده خواهدشد تا تاثیرگذار باشد.

به گفته کارگردان، تکنیک اجرایی نمایش ماروت (ترکیب انسان و عروسک) است و بدون استفاده از مدیا، تکنولوژی و نورپردازی درعین سادگی پیام بزرگی در نمایش بازگو می‌شود تا در ذهن‌ها باقی بماند.

عروسک گردان‌های نمایش مرجان نامورآزاد، هما خداجوی، پیمان می‌آبادی، فرشاد فرهادپور، سحر مانی و علی دولت‌یاری هستند.

طراحی صحنه را هما خداجوی و طراحی لباس را مهری نوری به عهده داشتند.

ساخت عروسک کاری از طلیعه طریقی است.

 هفدهمین جشنواره بین‌المللی نمایش عروسکی تهران مبارک با دبیری مرضیه برومند یکم تا هفتم شهریور ماه برگزار خواهد شد. همچنین سایت جشنواره نمایش عروسکی به نشانی اینترنتی festival.tehranmobarak.com در بردارنده جزییات برگزاری این رویداد هنری است.

کلیدواژگان


نظرات

شما اولین نظر دهنده باشید.

نظر شما
عضویت


© ۲۰۱۹ TheaterForum. All rights reserved
Developed by : w w w . d o r w e b . i r
اطلاعات تلفن Rss
خانه تئاتربه ما بپیوندید : Sroush Aparat Telegram Tiwtter Instagram