در حال بارگذاری لطفا شکیبا باشید...
بزرگ‌ترین خواسته ما داشتن سازمان مستقل تئاتر است
■ اخبار ■ شناسه خبر : 6116 ■ 1397/05/07 14:00
نوبت دوم مجمع عمومی انجمن بازیگران برگزار شد

بزرگ‌ترین خواسته ما داشتن سازمان مستقل تئاتر است


نوبت دوم مجمع عمومی سال ۹۶ انجمن بازیگران خانه تئاتر عصر روز گذشته، 6 مرداد 97 با حضور اعضاء این انجمن در سالن آمفی‌تئاتر عمارت جدید خانه تئاتر برگزار شد.

 به گزارش روابط عمومی خانه تئاتر، در ابتدای مجمع صادق توکلی به‌عنوان رئیس سنی جلسه، هوشمند هنرکار به‌عنوان ناظر و لیلا میرزایی به‌عنوان منشی جلسه انتخاب شدند. در ادامه بهزاد فراهانی رئیس هیئت‌مدیره انجمن بازیگران برای ارائه‌ی گزارش عملکرد این انجمن پیش روی حضار قرار گرفت.

وی در ابتدا علت نابسامان بودن شرایط سالن و گرما را عدم استقرار مدیرعامل خانه تئاتر دانست و از حاضرین خواست با بدبینی به این مسئله نگاه نکنند، چراکه کارکنان اینجا باید به‌وسیله‌ی مدیرعامل جدید انتخاب و مشغول به کار شوند اما به دلیلی تفویض نشدن حکم مدیرعامل به وی هنوز این اتفاق نیفتاده است.

فراهانی ادامه داد: ما خوشحالیم که در خانه خودمان دور هم جمع می‌شویم و از کسانی که در ساخت این مجموعه ما را یاری کردند سپاسگزاریم.

او افزود: مدیرعامل ما که مورد اعتراض خیلی از شما بود مردی است کاری و اهل عمل و فکر می‌کنم با روابطی که با برخی از دستگاه‌ها و مدیران این نظام دارد می‌تواند بسیاری از خواسته‌های مهم ما را پیگیری کند و از عهده آن برآید. شهرام گیل‌آبادی کسی است که به‌واسطه فعالیتش در رادیو خیلی از ما او را خوب می‌شناسیم. او مردی است اهل عمل و دوستدار هنرمندان که می‌تواند اهم خواسته‌های ما را برآورده سازد.

فراهانی این خواسته‌ها را شامل به رسمیت شناختن تئاتر به‌عنوان یک شغل، پرداخت حقوق بیکاری به تئاتری‌ها، حل مشکلات بیمه و مالیات دانست.

وی به آیین‌نامه سالن‌های خصوصی نیز اشاره کرد که از طرف مرکز هنرهای نمایشی برای ارائه نظر و برخی اصلاحات به انجمن‌های خانه تئاتر سپرده‌شده است.

او یکی از مسائل مهم در تئاتر را بی سروسامانی سالن‌ها دانست و افزود: این آیین‌نامه به مسئولیت محمود رضا رحیمی و با کمک دیگر نمایندگان انجمن‌ها ازجمله انجمن خود ما قانون‌مند شده است و نظرات و اصلاحات لازم بر روی آن صورت گرفته است و همین روزها آن را برای تصویب به مرکز ارسال خواهیم کرد.

سپس رئیس هیئت‌مدیره انجمن بازیگران به موضوع زمین‌های شرق تهران اشاره کرد که پرسش‌های زیادی را از سوی اعضاء خانه تئاتر برانگیخته است و افزود: ما با دشواری فراوان قرار ملاقاتی را با استاندار تهران گرفته‌ایم که به‌محض وصول مدارک زمین‌ها از سوی دکتر مرادی این ملاقات اتفاق خواهد افتاد؛ اما مسئله این است که متأسفانه علیرغم تلاش ما حدود یک ماه و نیم است که موفق به تماس با مرادی نشده‌ایم؛ اما تمام تلاش من و فرهاد تجویدی این است که مسئله‌ی این زمین‌ها را حل کنیم.

همچنین وی دلیل دیگر ملاقات با استاندار را مالکین صاحب قدرتی دانست که اطراف این زمین‌ها هستند و در صورت به ارزش رساندن این زمین‌ها توسط ما، آن‌ها نیز می‌توانند درخواست امکاناتی همچون آب و برق و گاز بکنند. امیدواریم با ملاقات با استاندار بتوانیم کاری کنیم که این مسئله را به ما ربط ندهند.

فراهانی بزرگ‌ترین خواسته خانه تئاتر را داشتن سازمان مستقل تئاتر دانست و افزود: ما پیگیر قرارداد تیپ هستیم، پیگیر از زیر کار دررفتن وزارت ارشاد در یاری به تئاتر هستیم اما صادقانه بگویم که زور ما باید برسد و زورمان تا آنجایی به این نهادها می‌رسد که امپراتور نباشند و می‌دانیم که هستند و یکی از مهم‌ترین راه‌های ما برای پیشبرد این اهداف انتخاب همین مدیرعامل است و به آن دسته از همکارانم که نگران برخی مسائل هستند به‌روشنی می‌گویم که این انتخاب لطمه‌ای به خانه تئاتر نخواهد زد و ذره‌ای از استقلال ما کاسته نخواهد شد.

عضو هیئت‌مدیره خانه تئاتر در ادامه‌ی گزارش خود به ملاقات با وزیر آموزش‌وپرورش اشاره کرد و گفت در آن ملاقات از وزیر آموزش‌وپرورش خواستیم آموزش تئاتر در مدارس با استفاده از نسل جوان و تحصیل‌کرده تئاتر در آموزش‌وپرورش جای گیرد.

برگزاری جلسات هفتگی انجمن بازیگران و تعداد جلسات برگزارشده، گزارش مالی جشن بازیگر، گزارش کانال انجمن بازیگران، گزارش نمایشنامه خوانی‌های سال 96 و داوری 55 اثر دیده‌شده توسط داوران انجمن، بازدید از انجمن آلزایمر و پی‌ریزی دبیرخانه جشن بازیگر آتی از دیگر بخش‌های گزارش رئیس هیئت‌مدیره انجمن بازیگران بود که در مجمع ارائه شد.

فراهانی همچنین به حدنصاب نرسیدن نوبت اول مجمع را هشداری برای بزرگ‌ترین انجمن خانه تئاتر قلمداد کرد و گفت: ما تنها انجمنی بودیم که هرگاه مجمع عمومی اعلام می‌کردیم اعضاء بیش از حدنصاب شرکت می‌کردند اما اکنون دیگر این‌گونه نیست که شاید دلیلش دل‌مردگی دوستان به دلیل بیکاری باشد؛ اما باید بگویم که ما مسئول این بیکاری نیستیم. ما تلاش می‌کنیم سازوکاری برای تسهیل کار فراهم کنیم اما اگر نمی‌شود به دلیل کم‌کاری ما نیست. خانه تئاتر تلاشش را می‌کند وامیدوارم به کمک بازرس خانه تئاتر نقایص آیین‌نامه خود را از بین ببریم و آن را اصلاح کنیم. مجمع عمومی ما باید کامل باشد و انجمن بازیگران باید مانند سابق بازوی قدرتمند خانه تئاتر باشد و در غیر این صورت ما بهترین انجمن خانه نخواهیم بود.

هوشمند هنرکار، ناظر مجمع با یادآوری این نکته که این مجمع مربوط به سال ۹۶ است از حاضرین دعوت کرد تا اگر نظر، نقد و یا پیشنهادی دارند مطرح کنند.

صادق توکلی، رئیس سنی جلسه نیز با نقد به شرکت نکردن بعضی از اعضاء هیئت‌مدیره انجمن در جلسات هفتگی از اعضاء خواهش کرد تا در انتخاب خود دقت کنند تا کسانی انتخاب شوند که با دل‌وجان و عاشقانه برای پیشرفت اهداف بازیگران کار کنند.

مهدی قلعه بازرس خانه تئاتر نیز در خصوص غیبت‌های غیرموجه اعضاء هیئت‌مدیره توضیح داد: طبق آیین‌نامه و اساسنامه کسانی که بدون دلیل موجه در جلسات خود غیبت داشته باشند پس از چند جلسه عضویت آنان در هیئت‌مدیره لغو خواهد شد.

مجمع با پرسش و پاسخ و ارائه نظرات و پیشنهادات اعضاء ادامه یافت و به پایان رسید.

کلیدواژگان


نظرات

شما اولین نظر دهنده باشید.

نظر شما
عضویت


© ۲۰۱۹ TheaterForum. All rights reserved
Developed by : w w w . d o r w e b . i r
اطلاعات تلفن Rss
خانه تئاتربه ما بپیوندید : Sroush Aparat Telegram Tiwtter Instagram