در حال بارگذاری لطفا شکیبا باشید...
نقطه نظر کاندیدا (11)
■ اخبار » یادداشت ■ شناسه خبر : 6056 ■ شنبه 12 خرداد ساعت 10:16

نقطه نظر کاندیدا (11)


بر اساس آیین نامه انتخابات هیات مدیره مرکزی هر کاندیدا مخیر است نقطه نظرات خود را حداقل در 500 وحداکثر در 1500 کلمه ارایه نماید. متن زیر از سوی آقای مهدی قلعه کاندیدای بازرس بر اساس آیین نامه فوق الذکر تنظیم و در اختیار اعضا قرار گرفته است.

تخطئه و تخریب یا ارائه برنامه؟

⬅️ همکاران، دوستان و اعضای شریف و نجیب خانه تئاتر؛ همانطور که مستحضر هستید این دور از انتخابات هئیت مدیره و بازرسی خانه تئاتر به دلایل گوناگون یکی از مهمترین و تاثیرگذارترین مراحل حیات خانه تئاتر در تمام ادوار گذشته است که با همت افرادی تبدیل به محلی برای نزاع، عقده گشایی، تخریب، تهمت، دروغ و مظلوم نمایی شده است.
انتخاباتی که همچون همیشه می توانست و باید محلی برای ابراز نظر و اعلام برنامه های شرکت کنندگان، اهالی محترم خانه تئاتر، نامزدهای هیئت مدیره و بازرسان آن باشد، عملا تبدیل به عرصه ای برای جولان دادن افرادی شده که بیش از  هفت ماه است از هیچ دروغ و تهمتی برای رسیدن به قدرت فروگذاری نکرده اند.
بر اساس نص صریح آئین نامه مصوبه انتخابات هر کاندیدا می تواند نقطه نظرات خود را از 500 تا 1500 کلمه به استحضار شما فرهیختگان برساند، اما در عمل مواجه هستیم با ارائه بیانیه ها و سخنان کذب در یک محفل مجازی !
بنابراین اینجانب نیز به دلیل وظیفه قانونی خود و همچنین در مقابله با این دروغ پراکنی ها تصمیم گرفتم نکاتی را با شما اهالی خانه ام در میان بگذارم.

⬅️ یکی از نامزدهای محترم هیئت مدیره این دوره با نگارش بیانیه ای که توسط دوستانشان نیز دائم در حال بازنشر است، به جای ارائه نظرات و برنامه های خود -که بعید می دانم با توجه به پیشینه مدیریتی و استعفاهای متعددشان که نشان از ضعف عدیده مدیریتیشان دارد، برنامه مدونی داشته باشند، اگر جستجوهایشان در سایت گوگل درباره واژه مدیریت را برنامه مدون ندانند البته - مرقوم فرموده‌اند در خانه تئاتر نقش بازرس به پایین ترین سطح خود تنزل داده شده است.
حال سوال اینجاست کسی که خود تحت تاثیر، حمایت و خط گیری از جریانی است که یکی از بزرگترین و مهمترین تخلفات را در خانه تئاتر انجام داده است و خوشبختانه پرونده آن نیز توسط همین بازرس پیگیری و مورد اطلاع و وثوق همگان قرار گرفته، چگونه دم از تنزل وظایف بازرس می زند؛ آن هم بازرسی که به طور مداوم هر روز در خانه تئاتر حضور داشته است و نه مثل ایشان از وظایف محوله به عنوان مدیر از خود سلب مسئولیت کرده و با رفتارهای غلط و مدیریت های اشتباه و حرف های بدون پشتوانه خسران و خسارت برای خانواده تئاتر به ارمغان آورده است(نگاه کنید به میزان دادگاهی شدن هنرمندان بزرگی همچون استاد علی نصیریان و هادی مرزبان و ورود نهادهای امنیتی به حوزه نظارت بر تئاتر در دوره مدیریت ایشان).

⬅️از هفت ماه پیش پروژه تخریب بازرس و اعضای هیئت مدیره توسط ایشان و قبل از آن توسط سلفشان در فضای مجازی و برخی مطبوعات که عنادشان با خانه تئاتر و ارکان آن عیان است آغاز شده است. کار به جایی رسیده است که در یک دروغ فاحش و در یک مصاحبه تهمتی به اینجانب زده می شود و دوستی غیر مطلع اینجانب را متهم می کند که مبالغی بابت جشن خانه تئاتر در اختیارم بوده و آنرا هزینه کرده ام، در صورتی که جشن خانه تئاتر دبیر و معاون و مدیر ستاد برگزاری داشته است و تمامی قراردادهای این جشن به امضای دبیر و مدیرعامل خانه تئاتر بسته شده و کلیه بودجه نیز تحت اختیار دبیر جشن بوده است و تمامی سیاست ها، عقد قرارداد و پرداخت ها... به صورت مستقیم توسط ایشان صورت می گرفته، نه احد دیگری و اینجانب تنها نظارت کرده ام.
این تنها یک نکته از بیشمار نکات غیر اخلاقی و تهمت ها و دروغ های بی اساس این افراد است که طی ماه های گذشته به اینجانب و سایر اعضای هیئت مدیره روا داشته اند که گفتن مابقی این مسائل از حوصله این مجال خارج است و محل بهتر و مناسب تری را می طلبد که به زودی نیز به آنها پرداخته خواهد شد.
 
⬅️بدیهی است که جریان فکری که اینچنین به دنبال پرونده سازی و بایگانی کردن است هر آنکس را که به وظایف قانونی اش بهتر عمل کرده باشد در مقابل خود می بیند و بر خلاف ژست های عوام فریبانه اش با هر روشی در جهت تخریب و از میان برداشتن آن شخص بر می آید.
از این رو امیدوارم اعضا خانه تئاتر با نگاه ژرف خود این فضای مسموم را بیشتر و بهتر بشناسند و در انتخاب افراد دقت نظر بیشتری داشته باشند.

با تشکر

 مهدی قلعه

 

کلیدواژگان


نظرات

شما اولین نظر دهنده باشید.

نظر شما
عضویت


© ۲۰۱۹ TheaterForum. All rights reserved
Developed by : w w w . d o r w e b . i r
اطلاعات تلفن Rss
خانه تئاتربه ما بپیوندید : Sroush Aparat Telegram Tiwtter Instagram