در حال بارگذاری لطفا شکیبا باشید...
نقطه نظر کاندیدا (10)
■ اخبار » یادداشت ■ شناسه خبر : 6055 ■ شنبه 12 خرداد ساعت 10:13

نقطه نظر کاندیدا (10)


بر اساس آیین نامه انتخابات هیات مدیره مرکزی هر کاندیدا مخیر است نقطه نظرات خود را حداقل در 500 وحداکثر در 1500 کلمه ارایه نماید. متن زیر از سوی آقای شکرخدا گودرزی کاندیدای هیات مدیره بر اساس آیین نامه فوق الذکر تنظیم و در اختیار اعضا قرار گرفته است.

سلام و احترام.
خانه تئاتر به عنوان قدرتمندترین و یگانه ترین صنف تئاتر که هم مشروعیت دارد و هم مقبولیت چه در درون اعضا صنف و چه خارج از آن یگانه مامن قدرتمند هنرمندان تئاتر برای دستیابی به اهداف خود خصوصا امنیت شغلی ست. امنیت شغلی که همراه خود بیمه بازنشستگی، درمانی، از کار افتادگی و اشتغال را به همراه دارد. اهمیت تثبیت امنیت شغلی و رفاه اهالی تئاتر و همچنین به تلاش جهت شکل دهی نظام یکپارچه هنر می بایست استراتژی هر اهل تئاتری باشد.
بنابراین با حفظ همدلی و مهربانی.‌پرهیز از  خشونت. نگاه های خود برتر بینی و تحقیر دیگران. اجتناب از روش های ماکیاولیستی که معتقدند تخریب هم بخشی از رقابت است ضمن احترام به همه ی کاندیداهای محترم و همکاران عزیز معتقدم:
۱_ می بایست جهت پذیرش نظام صنفی یکپارچه هنر حرکت کرد و آن را به مراجع قانونی قبولاند‌.

۲_ می بایست امنیت شغلی را برای هنرمندان شریف تئاتر فراهم کرد که اساس مطالبات صنف از طریق تحقق امنیت شغلی امکان پذیر است.

۳_ فرایند بیمه و خدمات درمانی و رفاهی ذیل ایجاد امنیت شغلی ست.

۴_ عزت خانه تئاتر در گرو همدلی و پرهیز از تفرقه در بین اعضاء خانه تئاتر است. بنابراین باید از اعمال خودمحور بینی و خود برتر بینی و خویشتن مرکز پنداری اجتناب کرد.

۵_ امکان تغییر و تحول تنها در گرو ادامه و استمرار مسیری است که پیشتر توسط زحمتکشان و عزیزان، در این ۱۸ سال تلاش کرده‌اند زیرا اصلاحات و تغییر باید مصداق گذشته چراغ راه آینده باشد. بنابراین حین حفظ ارزش فعالیت دوستان باید نقاط ضعف را برطرف کرد و پرتوان و سرشار از انرژی به سوی آینده و عزت خانه تئاترحرکت کرد.

۶_ افتتاح خانه تئاتر گام بلندی در حوزه فعالیت صنفی و برگ زرینی از تاریخ نمایش این سرزمین است. برای اولین بار یک صنف هنری با حد وجهد دارای خانه شده است. باید به ثبات این خانه اندیشید و ثبات این خانه در گرو همدلی و هم اندیشی جامعه تئاتر حول محور هنر قدسی تئاتر است.

۷_ اصلاح اساسنامه برای قدرت هرچه بیشتر انجمن ها و استقلال آن ها و همچنین خلاء برخی از مواد لازم و ضروری ست. پس با ایجاد کار گروه های راهبردی و مشاوره با حقوقدانان باید به اصلاح اساسنامه برای ارتقای فعالیت صنف خانه تئاتر اندیشه کرد.

۸_ دوری از جو افترا و تهمت و مخالف خوانی بی سبب فعالیت صنفی را صمیمی، همدلانه و پیش برنده می کند. بیاید با هم به کرامت خانه تئاتر و عمل قانونی در فضایی دوستانه بیاندیشیم.

۹_ گسترش فراگیر خانه تئاتر در شهرستان ها و مراکز استان

۱۰_ تلاش در جهت احیای شورای ساخت. شورای حمایت و قرارداد تیپ البته با محاسبه تورم.

۱۱_ تلاش در جهت تدوین و تنظیم و اجرای آیین نامه سالن های تئاتر برای احقاق حقوق پدیدآورندگان هنر تئاتر

۱۲_ تلاش جهت انتصاب مدیران کارآمد برای اداره سالن های نمایش و استفاده از شورای تخصصی هر سالن
با آرزوی موفقیت

 شکرخدا گودرزی

کلیدواژگان


نظرات

شما اولین نظر دهنده باشید.

نظر شما
عضویت


© ۲۰۱۹ TheaterForum. All rights reserved
Developed by : w w w . d o r w e b . i r
اطلاعات تلفن Rss
خانه تئاتربه ما بپیوندید : Sroush Aparat Telegram Tiwtter Instagram