در حال بارگذاری لطفا شکیبا باشید...
صحنه را خالی نگذارید! تئاتر با تماشاگر معنی دارد
■ اخبار » گفتگو ■ شناسه خبر : 4117 ■ شنبه 15 اردیبهشت ساعت 12:55
ایرج راد نایب رئیس هیات مدیره خانه تئاتر:

صحنه را خالی نگذارید! تئاتر با تماشاگر معنی دارد


به مناسبت همزمانی تولد ایرج راد با افتتاحیه پانزدهمین جشن خانه تئاتر، روابط عمومی جشن خانه تئاتر مصاحبه‌ای را با وی ترتیب داده است.

به گزارش روابط عمومی خانه تئاتر مشروح مصاحبه به شرح زیر است:

ایرج راد متولد 1324 بازیگر و هنرمند سرشناس و دارای عنوان  درجه یک هنری از شورای ارزشیابی هنرمندان کشور و عضو هیات مدیره خانه تئاتر، جشن خانه تئاتر را در روز میلاد خود به شادی نشسته است. به همین بهانه گفتگویی داریم با این پیشکسوت هنر نمایش:

تولد تان و جشن خانه تئاتر مبارک. از این تقارن نمادین چه حسی دارید؟

روز تولد 73 سالگی ام که حس خیلی خوبی دارد خصوصا که زندگی ام با تئاتر عجین شده است

ان شاالله 120 ساله شوید. دوست دارید امروز به دوستداران تئاتر چه پیامی بدهید؟

پیام همیشگی ما برای دوستداران تئاتر که می خواهند این هنر را دنبال کنند این است که هر چه قدر می توانند تلاش کنند و اگر تماشاچی هستند از نمایشهائی که روی صحنه است حمایت کنند. به هر حال تا تماشاگر نباشد تئاتر معنا و مفهوم ندارد.

به نظر شما بازیگران تئاتر چه مسئولیتی دارند؟

هنرمندان تئاتر هم همواره سعی شان بر این است که تا می توانند برای بهبود وضعیت تئاتر و بهتر اجرا کردن کارهای مختلف تلاش کنند. به هر حال این هنر در ارتباط با مردم است و طبیعتاً نیازمند تشویق و همراهی آنها است.

کمی از برنامه های پانزدهمین جشنواره بگویید.

 هر ساله برنامه ها  شامل دو بخش بیرونی و داخلی است که بخش بیرونی با ایجاد فضایی شاد در حیاط خانه هنرمندان ایران برای عموم مردم توجه آنها را به تئاتر جلب می کنند  معمولا در خانه هنرمندان در سالن های مختلف دو ساعت برنامه برای مردم برگزار می شود .همچنین از طریق 14 انجمن خانه تئاتر از پیشکسوتان و هنرمندان تشکر و قدردانی می شود. نشست و گفتگو راجع به مسائل و مشکلات صنفی از دیگر قسمتهای این برنامه است. هدف ارتباط بیشتر با مردم است. هدف این است که کانون های خانه تئاتر بتوانند مسائل خود را با مردم و مسؤولان مطرح کنند و از طریق رسانه ها و فضای مجازی این مشکلات را بازگو نمایند این ارتباط می تواند منجر به کاهش مشکلات و ایجاد راهکارها و فرصت های جدید شود.

 از نهادهای سیاست گذار و دست اندر کار این هنر چه درخواستی دارید؟

ضروری است مراکزی که مشغول گسترش تئاتر و فضاهای مربوط هستند دست به دست هم بدهند تا امکان فعالیت برای اجرای تئاتر های مختلف توسط گروه های متفاوتی که در شکل های مختلف کار می کنند به وجود بیاید؛ چه در شکل حرفه ای، چه در شکل دانشجویی و چه در شکل آماتوری. اینها همه جریان هایی به هم پیوسته اند و با حمایت از آنها می توانیم تئاتر را بهتر و بیشتر گسترش بدهیم و پیش ببریم. همین طور نیازمند بودجه لازم هستیم تا شاغلان هنر تئاتر تشویق شوند و این به بالندگی خود ادامه دهد.

کلیدواژگان


نظرات

شما اولین نظر دهنده باشید.

نظر شما
عضویت


© ۲۰۱۹ TheaterForum. All rights reserved
Developed by : w w w . d o r w e b . i r
اطلاعات تلفن Rss
خانه تئاتربه ما بپیوندید : Sroush Aparat Telegram Tiwtter Instagram