در حال بارگذاری لطفا شکیبا باشید...
جشن انجمن نمایشگران عروسکی خانه تئاتر برگزار شد
■ اخبار » گزارش ■ شناسه خبر : 4095 ■ پنج‌شنبه 13 اردیبهشت ساعت 19:48

جشن انجمن نمایشگران عروسکی خانه تئاتر برگزار شد


جشن انجمن عروسکی خانه تئاتر با حضور پیشکسوتان، اعضا انجمن، اعضا هیات مدیره و ستاد برگزاری در سالن استاد شهناز خانه هنرمندان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی خانه تئاتر، مراسم جشن انجمن نمایشگران عروسکی با حضور مدیرعامل خانه تئاتر، مدیر کل مرکز هنرهای نمایشی، سهراب سلیمی دبیر جشن و جمعی از پیشکسوتان و فعالان این حوزه هنری از جمله شیوا مسعودی،  هما جدیکار، هرمز هدایت، بهروز قریب پور، یوسف صدیق، ایرج محمدی، علی پاکدست، مریم اقبالی ، زهره بهروزی نیا ، سلما محسنی، محمداعلمی، بهرام بهبهانی ،گلزار محمدی ، عادل بزدوده، بهزاد فراهانی و ... برگزار شد .

در ابتدای مراسم گروه موسیقی به سرپرستی امیر حسین  و امیر  محمد انصافی بر روی صحنه رفت و به اجرای برنامه پرداخت. سپس از سلما محسنی دعوت شد و او پیام روز جهانی جشن نمایشگران عروسکی را برای حضار قرائت بدین شرح قرائت کرد:

بی تردید یکی از عوامل مهم تداوم فعالیت، امنیت شغلی، شکوفایی و تبادل سازنده توانایی های هنرمندان تئاتر، تشکیل گروه های تئاتری منسجم، با برنامه، همراه با ترسیم افق روشن فعالیت ها و تداوم باور به توانمندی گروهی است. گروههایی که برمبنای تعقل، منافع جمعی و با نگاهی مبتنی بر برنامه ریزی روشن، در جهت تعالی و شکوفایی تئاتر تشکیل می شوند.گروه هایی که اعضای آن با عشق و جدیت، تمام ظرفیت ها و توان خود را در جهت ارتقای محتوایی و تکنیکی آثار تولیدی به کار می برند و یقین دارند که در سایه " کار گروهی، منافع جمعی، و کسب شهرت و اعتبار گروه " به رفاه و منفعت فردی خواهند رسید.

انجمن نمایشگران عروسکی ایران افتخار دارد که هنرمندی بزرگ و مدیری موفق با سابقه درخشان در عرصه مدیریت هنری ایران عزیز را در جمع صمیمانه خود دارد. کسی که در عرصه مدیریت هنری یادگارهایی ماندگار چون فرهنگسرای یهمن و خانه هنرمندان را به جا گذاشته و در عرصه هنر عروسکی الگوساز تشکیل یکی از پابرجاترین و فعالترین گروه های تاتر عروسکی است:چهره نام آشنای بهروز غریب پور و گروه موفق آران...گروهی که با تلاش فراوان و غلبه بر موانع بیشمار، توانسته است از یک فضای بلا استفاده یک سالن اخصاصی شیوه‌ی عروسکی پدید  آورد و به مدت 15 سال با دل وجان به تولید آثار ارزشمند نمایش عروسکی بپردازد.

انجمن نمایشگران عروسکی، به پیشنهاد یکی از هنرمندان تئاتر کشور، و پس از رایزنی با صاحبنظران، و کسب اجازه از استاد بهروز غریب پور ؛ و به منظور تشویق و ترویج تشکیل و دوام فعالیت گروه های منسجم تئاتر عروسکی، طراحی و اجرای " جایزه ی استاد بهروز غریب پور" را به تصویب رساند. این جایزه که از سال آینده به گروه های منسجم و پرسابقه نمایشگران عروسکس اهدا خواهد شد، شامل لوح گرامیداشت و تندیسی ماندگار خواهد بود. انجمن به منظور حفظ اعتبار و جایگاه جایزه فوق، با کسب نظرات علاقمندان و صاحبنظران هنرهای نمایشی، نسبت به تهیه آیین نامه تخصصی نحوه اعتبارسنجی و اهدای جایزه اقدام و تا پایان خردادماه 1396 آیین نامه را برای جلب نظر و مشارکت کلیه گروه های نمایشی عروسکی منتشر خواهد کرد.هیات مدیره انجمن نمایشگران عروسکی تئاتر

تقدیر از کارگردانان برگزیده از دیگر بخش‌های جشن انجمن عروسکی بود در این بخش آزاده پورمختار، عادل بزدوده، ایرج محمدی و زهره بهروزی‌نیا از برگزیدگان با جوایزی تقدیر به عمل آوردند.

نام کارگردانانی که مورد تقدیر قرار گرفتند به شرح زیر است:

نمایش چمدان و سگ ملوس به کارگردانی آلبرت بیگ جان/ نمایش تو مثل طوطی به کارگردانی آرین ناصری مهر و امیر حسین انصافی/ نمایش آبجی به کارگردانی مهدی شاه پیری/ نمایش منو نمی بره به کارگردانی زهرا صبری/ نمایش آرزوهای بافتنی به کارگردانی کبری مالمیر/ نمایش سایه بر آب به کارگردانی فهیمه عابدینی/ نمایش موش تا موش به کارگردانی رامین کهن/ نمایش پرواز شماره ۷۴۵به کارگردانی مرجان پور علام حسین/ نمایش کدو زری به کارگردانی محمد اعلمی/ نمایش  ماه پیشونی و ماکاندو به کارگردانی آزاده انصاره/ نمایش ۲۱ به کارگردانی بهادر ملکی.

سپس فریبا دلیری بیانیه انجمن نمایشگران عروسکی را به سمع و نظر حضار رساند.

در بخش بعدی برنامه رجبی معمار، شهرام کرمی، بهزاد فراهانی و گلزار محمدی برای تقدیر و پاسداشت چند سال کار حرفه‌ای به روی صحنه رفتند و در پایان این تقدیر اعلام شد که از سال آینده جایزه‌ای با نام بهروز قریب‌پور به بخش جشن نمایشگران عروسکی افزوده خواهد شد.

در ادامه برنامه نیز از سید عباس عظیمی، یوسف صدیق ، اردشیر صالح پور، شهرام کرمی، سهراب سلیمی و گلزار محمدی دعوت شد تا از ۳ پیشکسوت این عرصه از جمله  هما جدیکار، یوسف صدیق و  بهروز قریب پور  تقدیر  و تجلیل شد .

بهروز غریپ پو‌ر بعد از تقدیر از خود پشت تریبون قرار گرفت و گفت: ازگلزار محمدی صمیمانه تشکر می کنم. من تمام این سالها تلاشم این بوده که هنر نمایش عروسکی فراگیر شود و دوست دارم که دوست داران نمایش عروسکی باعشق و جانشان این هنر را دنبال کنند  .گروه های کاری ام را مثل فرزندانم دوست دارم و همیشه ازآنها درخواست کرده‌ام تا مستمرانه کار خود را با عشق انجام دهند و اینکه توانستم ردپایی از خودم دراین حوزه ی هنری جای بگذارم بسیار خرسندم.

 

تقدیم مدالیوم به شیوا مسعودی به پاسداشت تربیت نسل جدید وتدریس عاشقانه و آموزش و پژوهش در عرصه هنری توسط هما جدیکار، بهروز بختیاری، سهراب سلیمی و یوسف صدیق پایانی بود بر جشن انجمن نمایشگران عروسکی خانه تئاتر در سالن استاد شهناز خانه هنرمندان ایران.

شیوا مسعودی نیز بعد از انجام مراسم تقدیر گفت: من هم یکی از شماها هستم، من هم همین مسیری رو طی کردم که بزرگان و اساتید طی کردند و دوست دارم که تئاترعروسکی بالنده و در جامعه گسترده شود وبه لحاظ پژوهشی شاهد رشد تئاتر عروسکی  و افق های تازه برای این هنر باشیم. زندگی برای من فقط تدریس کردن سرکلاس و برای دانشجوهایم است و من این لحظه ها  را زندگی می کنم .

 

کلیدواژگان


نظرات

شما اولین نظر دهنده باشید.

نظر شما
عضویت


© ۲۰۱۹ TheaterForum. All rights reserved
Developed by : w w w . d o r w e b . i r
اطلاعات تلفن Rss
خانه تئاتربه ما بپیوندید : Sroush Aparat Telegram Tiwtter Instagram