در حال بارگذاری لطفا شکیبا باشید...
اهدای مدالیوم خانه ی تئاتر به "عباس جهانگیریان"
■ اخبار » خبر ■ شناسه خبر : 17442 ■ یکشنبه 8 خرداد ساعت 11:47

اهدای مدالیوم خانه ی تئاتر به "عباس جهانگیریان"


مراسم بزرگداشت "عباس جهانگیریان" و هفتمین دوره ی برگزیدگان انجمن صنفی سراسری تئاتر کودک و نوجوان ایران(توکا) شنبه 7 خرداد در خانه ی هنرمندان برگزارشد.

به گزارش روابط عمومی خانه تئاتر به نقل از روابط عمومی انجمن صنفی سراسری تئاتر کودک و نوجوان ایران ، پس از قرائت قرآن و پخش سرود جمهوری اسلامی ایران ، الهه رضایی مجری این مراسم ضمن خوشآمد گویی به هنرمندان و اساتید حاضر درسالن از کودکی که بیانیه ی انجمن برای کودکان آبادان را آماده کرده بود دعوت کرد تا آن را بخواند . پس از قرائت بیانیه ی ساده و مفید کودک مبنی بر آمادگی انجمن برای کمک به کودکان و خانواده ی های آسیب دیده ی آبادان و تشویق حضار از نایب رئیس انجمن ، مجید قناد دعوت کرد . وی در خصوص مراسم بزرگداشت و برگزیدگان انجمن توضیحاتی ارائه کرد.
سپس به دعوت مجری حمیدرضا نعیمی نیز بیانیه ی همدردی خانه تئاتر با هموطنان آبادانی را قرائت کرد. 

نعیمی

پس از آن ویدئوی بزرگداشت عباس جهانگیریان به نام "روزی که جنگ تمام شد" ساخته ی حمیدملاحسینی پخش شد . سپس مجری از رئیس هیات مدیره ی خانه ی تئاتر ایرج راد ، بهزاد فراهانی ، رضا بابک و مدیر کل اداره ی هنرهای نمایشی کاظم نظری دعوت کرد و هرکدام از مدعوین چند دقیقه ای از فعالیتها و آثار ماندگار استاد گرانقدر عباس جهانگیریان صحبت کردند.
 پس از آن مدالیوم خانه ی تئاتر توسط ایرج راد و تندیس انجمن و هدیه ی نقدی توسط مهدی قلعه رئیس انجمن صنفی سراسری تئاتر کودک و نوجوان به عباس جهانگیریان اهدا شد . 

اهدای جایزه

هدایایی نیز از طرف رئیس موسسه ی هنرمندان پیش کسوت عباس عظیمی ، حمیدرضا شاه آبادی و افسون امینی نمایندگان انجمن نویسندگان کودک و نوجوان و محمدرضا زمردیان به او تقدیم شد . 

عظیمی

سپس مجری با دعوت از علی فروتن عضو هیات مدیره ی انجمن ، مراسم هفتمین دوره ی برگزیدگان انجمن صنفی سراسری تئاتر کودک و نوجوان ایران(توکا) را ادامه دادند. 
ابتدا ویدئویی از نمایش های شرکت کننده ساخته ی سحر قناد که به معرفی اجمالی آثار می پرداخت پخش شد و پس از آن ابتدای امر به چهار نوجوان که در نمایش ها شرکت داشتند برای تشویق و تقدیر لوح و هدیه اهدا شد و بعد از دو چهره پرداز و سه کارگردان بخش فرهنگسراها تقدیر شد .
در هر بخش پس از پخش ویدئوی مربوط به نامزدها برگزیدگان اعلام شدند که به شرح زیر می باشد : 
تقدیر از کودکان
نگار تقوی راد……اپلیکیشن بابایاب
آنلی مدنی……دزد لالایی ها
مانی کلاته….هفت خوان کودکان
مانلی نفر…..آرزوی یک‌موش کور
تقدیر از دو‌چهره پرداز 
نمایش های مامبو جامبو و دزد لالایی ها….حسین تبریزی و لیلا پریشان
موسیقی:
تقدیر: بی چیز…….مانی مزکی
اول: یک روز دو فصل…… امین پروین
نمایشنامه نویسی
تقدیر:آرزوهای یک موش کور…سعید ابک
اول:بی چیز….مهدی فرشیدی سپهر
طراحی صحنه
تقدیر:اپلیکیشن بابایاب…..سینا ییلاق بیگی 
اول:دینگ دینگ دنگ….حامد زحمتکش
طراحی لباس
تقدیر:جامبو جامبو… مریم کرمی
اول:دزد لالایی ها….ریحانه مطهری
کارگردانی 
تقدیر:وحید نفر…..آرزوی یک‌موش کور
اول :مهدی فرشیدی سپهر….بی چیز
بازیگری مرد
تقدیر:خالق استواری….ارزوی یک موش کور و احمد خیرآبادی….دزد لالایی ها
اول:مهدی فرشیدی سپهر…..بی چیز

بازیگری زن
تقدیر:فاطمه سید طالبی ….مامبو جامبو
اول: میترا شجاعی…دزد لالایی ها و سمن قناد….اپلیکیشن بابایاب
نمایش بی چیز با کسب سه جایزه ی برگزیده ی  نمایشنامه ، کارگردانی و بازیگری مرد و تقدیر موسیقی بیشترین جوایز را به خود اختصاص داد.
تندیس انجمن ، لوح تقدیر و هدایا از طرف انجمن  و جوایز نقدی از طرف کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان و اداره ی کل هنرهای نمایشی به برگزیدگان و تقدیرشدگان اهدا شد. 
هنرمندان به پیشنهاد یکی از برگزیدگان به یاد مسیح صادقی کودک جانباخته ی حادثه ی متروپل آبادان ایستادند و یک دقیقه سکوت کردند.
از نکات دیگر قابل توجه می توان به پخش ویدئویی برای گرامیداشت اعضای متولد خرداد انجمن و حضور کودکان و نوجوانان حاضر در سالن و همخوانی ترانه خوشحال و شاد و خندانم و همراهی حضار با کودکان برای پایان مراسم اشاره کرد. 
به جز هنرمندانی که از آنها نام برده شد هنرمندانی چون هنگامه مفید ، هما جدیکار ، منصور خلج ، رضا فیاضی ، اصغر همت ، مسلم قاسمی ، علیرضا درویش نژاد ، منوچهر اکبرلو ، حمید گلی ، علی کاشفی خوانساری ، مجتبی مهدی ، آناهیتا غنی زاده ، مریم کاظمی ، مجتبی کاظمی ، محمد علیقلی، رضا عبدالعلی زاده، ناصر آویژه مریم رحیمی ، فرزانه نشاط خواه ، رویا بختیاری و ...را نام برد .
در پایان گفتنی است به دلیل شیوع کرونا این مراسم پس از دو سال وقفه مجددا از سر گرفته شد و این گردهمایی و تقدیر باعث دمیدن روح تازه ای در خانواده ی تئاتر کودک و نوجوان شد

کلیدواژگان


نظرات

شما اولین نظر دهنده باشید.

نظر شما
شبکه‌های اجتماعی
Sroush Aparat Telegram Tiwtter Instagram


© ۲۰۱۹ TheaterForum. All rights reserved
Developed by : w w w . d o r w e b . i r
اطلاعات تلفن Rss
خانه تئاتربه ما بپیوندید : Aparat Telegram Tiwtter Instagram