در حال بارگذاری لطفا شکیبا باشید...
رونمایی از سایت انجمن صنفی تئاتر کودک و نوجوان
■ اخبار » خبر ■ شناسه خبر : 17397 ■ دوشنبه 29 فروردین ساعت 10:55

رونمایی از سایت انجمن صنفی تئاتر کودک و نوجوان


از کتاب «توکا» و سایت انجمن صنفی سراسری تئاتر کودک و نوجوان رونمایی شد.

به گزارش روابط عمومی خانه تئاتر؛ به نقل از روابط عمومی انجمن صنفی سراسری تئاتر کودک و نوجوان، مراسم رونمایی از جلد سوم کتاب توکا و سایت انجمن صنفی سراسری تئاتر کودک و نوجوان ایران، با موضوع تئاتر نوجوان، ضمن یادبود هنرمندان درگذشته دو سال اخیر و مهرنوش شریعتی که در نخستین روز امسال درگذشت، روز شنبه 27 فروردین برگزار شد.
ابتدای مراسم پس از پخش فیلمی کوتاه در زمینه فعالیتهای این هنرمند ، پوپک عظیم پور استاد نمایش عروسکی و بهرام بهبهانی همسر شریعتی از خاطرات و حضور پررنگ و موثر او در زندگی و تئاتر سخن گفتند.
در ادامه  حمیدرضا نعیمی از اعضای هیات مدیره مرکزی خانه تئاتر ضمن اظهار تاسف برای این فقدان ها که جایگزینی ندارند و سخت تر شدن شرایط برای هنرمندان تئاتر در سال های اخیر از هنرمندان خواست تا با برگزاری جلسات این چنینی و هم اندیشی چاره ای برای ادامه این راه بیاندیشند.

نعیمی
 

در این مراسم بیانیه انجمن صنفی سراسری تئاتر کودک و نوجوان ایران توسط حمید گلی قرائت شد و انجمن صنفی سراسری تئاتر کودک و نوجوان ایران رسما به عنوان تنها نهاد مستقل و قانونی تئاتر کودک و نوجوان ایران اعلام موجودیت و از مدیران فرهنگ و هنر و هنرمندان این عرصه دعوت به حضور و همکاری کرد.

حمید گلی

علی فروتن در ادامه با اعلام آغاز فعالیت رسمی سایت انجمن صنفی سراسری تئاتر کودک و نوجوان ایران به آدرس
www.tooka۱۴۰۰.ir از این سایت رونمایی کرد و از بهمن وخشور به عنوان طراح سایت تشکر کرد

علی فروتن

در ادامه مهدی قلعه به عنوان رئیس هیات مدیره انجمن صنفی سراسری تئاتر کودک و نوجوان ایران درباره فعالیت های انجمن در این سال های کرونایی و تداوم ارتباط با اعضا و برگزاری کارگاه های مجازی و حضوری در شرایط حفاظت شده و رعایت پروتکل های بهداشتی سخن گفت.

وی درباره کتاب «توکا» که تا کنون سه شماره با موضوعات تئاتر خردسال، تئاتر کودک و تئاتر نوجوان به چاپ رسیده است توضیحاتی ارائه کرد و مژده داد کتاب «توکا» با اخذ شابک و شناسنامه کتاب دیگر کتابی رسمی محسوب می شود که در کتابخانه ملی ایران نیز به ثبت رسیده است و پیشنهاد داد دیگر انجمن ها نیز برای رسمی تر شدن ارزش کتاب به این شکل عمل کنند.
فائزه فیض شیخ الاسلام سردبیر کتاب اخیر «توکا» که با موضوع تئاتر نوجوان منتشر شده است در مورد سیر گردآوری و سفارش مقالات و ... مطالبی را عنوان کرد و از کسانی که به نوعی در این اتفاق همراه بودند، تشکر کرد. و با دعوت از اساتید و مدیرانی چون منصور خلج، رضا فیاضی، هما جدیکار، مجید قناد، شهرام کرمی، محمد بهرامی و مریم کاظمی کتاب «توکا»ی نوجوان را رونمایی کردند
ایرج راد آخرین سخنران این مراسم سالی پربار برای تئاتر و سلامتی هنرمندان و گردهمایی ها برای جشن و مراسم رونمایی کتاب و اتفاقات فرهنگی هنری را آرزو کرد.
در گردهمایی تئاتر کودک و نوجوان، استادان، پیشکسوتان ، مدیران و هنرمندانی مانند : ایرج راد ، رضا فیاضی ، منصور خلج ، محمد بهرامی ، حمیدرضا نعیمی ، هما جدیکار ، پوپک عظیم پور ، شهرام کرمی، بهرام جلالی پور، مجید قناد ، مریم کاظمی ،آناهیتا غنی زاده، حمید گلی ، علی فروتن ،مهدی فرشیدی سپهر ، آزیتا رضایی ، مجتبی ظریفیان ، فائزه فیض شیخ الاسلام، منوچهر اکبرلو، ناصر آویژه ، اختر تاجیک، مریم رحیمی ، هوشمند هنرکار حضور داشتند.

کلیدواژگان


نظرات

شما اولین نظر دهنده باشید.

نظر شما
شبکه‌های اجتماعی
Sroush Aparat Telegram Tiwtter Instagram


© ۲۰۱۹ TheaterForum. All rights reserved
Developed by : w w w . d o r w e b . i r
اطلاعات تلفن Rss
خانه تئاتربه ما بپیوندید : Aparat Telegram Tiwtter Instagram