در حال بارگذاری لطفا شکیبا باشید...
ضرورت تبیین منطق کتابخوانی در جامعه
■ اخبار » خبر ■ شناسه خبر : 16358 ■ 1400/11/11 11:23

ضرورت تبیین منطق کتابخوانی در جامعه


رئیس هیات مدیره خانه تئاتر: منطق کتابخوانی در جامعه و خانواده و زندگی فردی افراد بایستی گسترش یابد.

به گزارش روابط عمومی خانه تئاتر به نقل از گروه فرهنگ و ادبیات هنرآنلاین، ایرج راد بازیگر سینما، تئاتر و تلویزیون، برپایی نمایشگاه مجازی کتاب تهران را اقدام مثبت و مفیدی ارزیابی کرد و به هنرآنلاین گفت: هر فعالیت و اقدامی در حوزه کتاب و کتابخوانی ارزشمند و مهم است و می‌تواند به رونق بازار کتاب و افزایش سرانه مطالعه کمک کند.
او با بیان این که نمایشگاه مجازی کتاب تهران می‎تواند برای اهل کتاب و مطالعه بسیار مفید و کمک‌کننده باشد، ادامه‌داد: همچنین فرآیند دسترسی، جستجو و خرید کتاب را با استفاده از ظرفیت‎های فضای مجازی برای این قشر از جامعه بهتر و آسان‌تر کند. اقدامات و برنامه‌ریزی‌های مسئولان نمایشگاه کتاب باید به‌گونه‌ای باشد که افراد به مطالعه و کتابخوانی بیشتر روی بیاورند.
رئیس شورای عالی خانه هنرمندان، با تاکید بر گسترش و نهادینه کردن فرهنگ کتابخوانی از مقطع دبستان، افزود: ایجاد عادت مطالعه و خواندن کتاب از سن پایین امکان‌پذیر است. کتاب باید در دسترس کودکان و نوجوانان قرار بگیرد و ضمن خواندن بتوانند درباره آن صحبت و گفت‌وگو کنند. همچنین باید در مدرسه‌ جلساتی برای کتابخوانی برگزار شود. این‌گونه اقدامات می‎تواند، جامعه را به طرف خواندن کتاب سوق دهد.
رئیس هیات مدیره خانه تئاتر، درباره ضرورت تبیین منطق کتابخوانی در جامعه و گسترش آن، اظهارداشت: تا زمانی که افراد جامعه به اهمیت و اثرگذاری مطالعه کتاب در زندگی فردی، خانوادگی و اجتماعی‌ آگاه نباشند و این مساله برایشان تبیین و ترویج نشود، از امکانات و فرصت‌هایی همانند نمایشگاه کتاب استفاده لازم را نخواهند برد.

 

کلیدواژگان


نظرات

شما اولین نظر دهنده باشید.

نظر شما
شبکه‌های اجتماعی
Sroush Aparat Telegram Tiwtter Instagram


© ۲۰۱۹ TheaterForum. All rights reserved
Developed by : w w w . d o r w e b . i r
اطلاعات تلفن Rss
خانه تئاتربه ما بپیوندید : Aparat Telegram Tiwtter Instagram