در حال بارگذاری لطفا شکیبا باشید...
بازیگر " دایره گچی قفقازی " دار فانی را وداع گفت.
■ اخبار » خبر ■ شناسه خبر : 11214 ■ شنبه 6 شهریور ساعت 00:52
بازیگر " دایره گچی قفقازی " دار فانی را وداع گفت.

بازیگر " دایره گچی قفقازی " دار فانی را وداع گفت.


صادق صفایی بازیگر سینما و تئاتر بر اثر ایست قبلی و ۶۰ سالگی دار فانی را وداع گفت.

به گزارش روابط عمومی خانه تئاتر، صادق صفائی بازیگر، کارگردان و مدرس سینما و تئاتر در منزل خود نیمه شب پنج شنبه چهارم شهریور بر اثر ایست قلبی چشم از جهان فروبست ، صفائی متولد 1340 در طبس بود.
اوبازی در سینما را اواخر دهه شصت با «تمام وسوسه‌های زمین» حمید سمندریان آغاز کرده بود، سه سال بعد در «از کرخه تا راین» ابراهیم حاتمی‌کیا درخشید و دیپلم افتخار جشنواره فیلم فجر را با بازی در نقش یک بسیجی شیمیایی‌شده و پناهنده از آن خود کرد.
صفائی دو سال پس از درخشیدن در جشنواره مدرک کارشناسی ارشد بازیگری و کارگردانی را از دانشکده هنر و معماری دانشگاه تربیت مدرس در سال 73 گرفت و حدود سه دهه سابقه تدریس در دانشگاه‌ها و مراکز علمی و آموزشی داشت. او سال 79 عضو هیات علمی گروه نمایش دانشکده هنرهای نمایشی و موسیقی دانشگاه تهران شد و یک سال هم استاد مهمان یکی از دانشگاه‌های روسیه بود.
زنده یاد صفائی که در حوزه کارگردانی و بازیگری تئاتر هم فعال بود، اودر نمایش‌هایی چون «دایره گچی قفقازی» حمید سمندریان، «مرغ دریایی» هما روستا و «باران اگر بخواهد» آرش آبسالان نیز به ایفای نقش پرداخته بود. 
سینما را با بازی در «آژانس شیشه‌ای» حاتمی‌کیا، «سفر سرخ» حمید فرخ‌نژاد، «خوابگاه دختران» محمدحسین لطیفی، «وقتی همه خواب بودند» و «من و زیبا» فریدون حسن‌پور و... ادامه داد. او در تلویزیون هم در چند سریال بازی کرد که «از یاد رفته» و «دوستان خوب» حسن‌پور از آن جمله است.
زنده‌یاد صفایی که با آن صدا و گریم ماندگار و تاریخی در «از کرخه تا راین» برای همیشه در یادها می‌ماند، پس از حدود سه دهه فعالیت سینمایی و تئاتری و تدریس در آموزشگاه‌ها و مراکز علمی و دانشگاهی سرانجام در سن 60 سالگی به دلیل ایست قلبی از دنیا رفت.
خانه تئاتر این ضایعه را به جامعه هنری و بخصوص جامعه تئاتری کشورمان تسلیت عرض می کند.

 

کلیدواژگان


نظرات

شما اولین نظر دهنده باشید.

نظر شما
شبکه‌های اجتماعی
Sroush Aparat Telegram Tiwtter Instagram


© ۲۰۱۹ TheaterForum. All rights reserved
Developed by : w w w . d o r w e b . i r
اطلاعات تلفن Rss
خانه تئاتربه ما بپیوندید : Aparat Telegram Tiwtter Instagram