سایت موقت


خبر › پیام تبریک اصغر همت به آقای دکتر سید عباس صالحی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی

۳۱ مرداد ۱۳۹۶

اصغر همت مدیر عامل خانه تئاتر ایران ، طی پیامی انتخاب "سید عباس صالحی " را به وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی تبریک گفت.

به گزارش روابط عمومی خانه تئاترایران، در متن این پیام خطاب به سید عباس صالحی آمده است:

برادر گرامی جناب آقای دکتر سید عباس صالحی وزیرمحترم فرهنگ و ارشاد اسلامی ، انتخاب جنابعالی را به عنوان وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی تبریک و تهنیت عرض می نماییم.

توجه ویژه دکتر صالحی امیری در مدت اندک وزارت شان به تئاترو رواج ایده ی واگذاری امور به صنف و خانه تئاتر ما را امیدوار به جبران مافات گذشته کرد.در همین مدت اندک ما نزدیک 10 ملاقات داشتیم ، جالب توجه است که با همه وزرای پیش از ایشان این آمار رقم نخورده است.

گفتمان اعتدال فرهنگی . سیاست گذاری حمایت و نظارت مرکز هنرهای نمایشی و نه بیش. ، توجه به پیش کسوتان . واگذاری امور به صنوف و مشارکت هنرمندان در تعیین سرنوشت خود و حرفه ی شریف شان. بهبود وضعیت بیمه تامین اجتماعی هنرمندان که مدتی اوضاع اسفباری را می گذراند. تشکیل نظام

صنفی هنر- آنطور که در سازمان نظام پزشکی نزدیک نیم قرن شاهد آن هستیم – و اموری دیگر از اولویت های برنامه ایشان عنوان شد که بعضی از آنها از جمله انتصاب مدیران عامل خانه تئاتر، سینما وموسیقی به عنوان هیات مدیره صندوق اعتباری هنر در رویکردی استثنایی از حرف به عمل در آمد.

در نظر بگیرید این همه ، رافع همه ی معضلات موجود در تئاتر نیست، امیدواریم با مشارکت و تعامل جنابعالی با هنرمندان این عرصه ، شاهد شکوفایی هرچه بیشتر این هنر والا باشیم.