سایت موقت


خبر › علی رامز در جمع هنرمندان به آرامگاه ابدی بدرقه شد

۱۰ دى ۱۳۹۶

پیکر علی رامز بازیگر تئاتر و تلویزیون در جوار مزار زنده‌یاد غلامرضا طباطبایی یار دیرین این هنرمند آرام گرفت.

به گزارش روابط عمومی خانه تئاتر، صبح امروز یکشنبه 10 دی ماه هنرمندان با حضور در محوطه تالار وحدت پیکر زنده یاد علی رامز بازیگر پیشکسوت را تشییع کردند.

در این مراسم سید مجتبی حسینی معاون هنری، مهدی شفیعی مدیرکل هنرهای نمایشی، هادی مرزبان، سهراب سلیمی، شکرخدا گودرزی، قاسم‌خانی زارع،بهزاد فراهانی، مسعود فروتن و پیمان شریعتی از جمله مدیران و هنرمندان حاضر در مراسم بودند.

مرزبان که همکار قدیمی این بازیگر بوده است، گفت: حدود ۴۰ سال است با آقای رامز در کنار هم بودیم، معلم‌ و راهنمای زندگی من هم بود. در هیچ کاری و در هیچ زمانی ندیدم او خودش را آخرین نفر درنظر نگیرد

او با تشکر از کسانی‌که در این روزها با پیام تسلیت با بازماندگان این هنرمند ابراز هم‌دردی کرده بودند، افزود: ما کسی را از دست دادیم که جایگزینی ندارد.

معاون هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی؛ سید مجتبی حسینی نیز که در این مراسم حضور داشت در سخنانی کوتاه بیان کرد: این‌ دریغا گویی‌ کار سختی است و برای استاد رامز علو درجات را آرزومندم و امیدوارم ما همه، ادامه دهندگان راه‌ راستین هنرمندان باشیم.

هم‌چنین ایرج راد به عنوان نماینده خانه تئاتر و دوست قدیمی این هنرمند گفت: علی رامز یک انسان والا و یک بهشت بود. غمخوار همه بود اهل حاشیه نبود و یک‌ بار نشنیدم در کنار همه مشکلاتی که داشت دردش را جایی بگوید. او دیگران را در روشنایی قرار می‌داد و خودش در سایه قرار می‌گرفت.

وی‌ با اشاره به دوران دانشگاه و همکلاسی‌بودن با این بازیگر  ادامه داد: این همه وفا و وفاداری این روزها کم پیدا می‌شود.

مسعود فروتن نیز کفت: او کوه صبر و ‌مقاومت بود و اگر بود می‌گفت این هم می‌گذرد. رامز تمام نمی‌شود و  جایش در سینه کسانی است که او را می‌شناسند.

گلناز فرمانی نوه این هنرمند که او هم تئاتر کار می‌کند، در حالی که متاثر بود گفت: آدمی مثل علی رامز ندیده بودم که این همه بی‌وفایی ببیند ولی باز هم عاشق باشد. او عاشق بازیگری بود.

او سپس با اشاره به اینکه پدربزرگش زیاد شعر می‌سرود، قطعه‌ای از شعر او را برای حاضران خواند.

بهمن مفید هم‌ در سخنانی گفت: برای همه ما پیش می آید که مثل الان جسم مان اینجا باشد ولی همه بگویند بود. ما با هم علاوه بر همکاری، نسبت خانوادگی هم داشتیم و از آنجا که عاشق تئاتر بودم و هستم هرگاه فرصتی پیش می‌آمد از سینما هم کنار می‌رفتم تا درکنار دوستان باشم.‌

او افزود: آقای رامز هیچگاه نمیمیرد و همیشه زنده است.

بهزاد فراهانی نیز به عنوان آخرین هنرمند خاطره‌ای از همکاری با این بازیگر تازه در گذشته را از سریالی توقیفی که فراهانی آن را کارگردانی می‌کرد تعریف کرد و گفت: نمی‌شود از علی رامز اسم برد و به یاد اکبر رادی نیفتاد. هر دو متین و متعهد و اخلاق مدار بودند و خوب است که ما هنرپیشگان تئاتر از او یاد گرفته باشیم. همچنین امیدوارم وحدت ما خدشه‌دار نشود.

مراسم ختم این هنرمند روز چهارشنبه از ساعت ۱۸ تا ۱۹:۳۰ در مسجد نور میدان فاطمی برگزار می‌شود.

این هنرمند در طول فعالیت هنری خود موفق به حضور در چندین فیلم سینمایی، چندین تئاتر صحنه و سریال های متعدد تلویزیونی از جمله: «امیرکبیر»، «وزیر مختار»، «مرغ حق» ، «یکی از این روزها»، «پاییز بلند»، «شمارش معکوس»، «محاکمه»، «عبور از خط سرخ»، «قضیه اوپنهایمر» شده است