سایت موقت


خبر › علی رامز بازیگر پیشکسوت تئاتر دار فانی را وداع گفت

۰۸ دى ۱۳۹۶

علی رامز بازیگر پیشکسوت تئاتر، سینما و تلویزیون عصر روز پنجشنبه 7 دی ماه ، دار فانی را وداع گفت.

به گزارش روابط عمومی خانه تئاتر ، زنده‌یاد علی رامز متولد 1306 در تهران پس از گذراندن دوره دبستان به دبیرستان صنعتی تهران (ایران و آلمان سابق) وارد شد و بواسطه آشنایی با افرادی همچون عزت‌الله انتظامی و زنده‌یاد هوشنگ بهشتی به تئاتر تهران آن زمان راه پیدا کرد. او در سال 1327 دوره کلاس تئاتر زنده‌یاد عبدالحسین نوشین را به مدت 8 ماه گذراند که آن کلاس‌ها تعطیل شد. رامز سپس وارد مدرسه پست و تلگراف و تلفن شد و در سال 1347 به دانشکده هنرهای زیبای دانشگاه تهران راه یافت. زنده‌یاد رامز در سال 1351 با درجه شاگرد اولی تحصیلات را به پایان رساند و در همان سال موفق به اخذ بورس تحصیلی از کشور بلژیک گردید. او پس از بازنشستگی در سال 1360 به صورت آزاد به کار هنری ادامه داد و طی این سال‌ها در چندین تئاتر، فیلم سینمایی، و سریال‌ تلویزیونی ایفای نقش کرد. زنده‌یاد رامز در آخرین سال‌های فعالیت خود همواره یکی از بازیگران نمایش‌های هادی مرزبان بود.

سریال‌های «امیر کبیر»، «وزیر مختار»، «مرغ حق»، «یکی از این روزها»، «پاییز بلند»، «شمارش معکوس»، «محاکمه»، «عبور از خط سرخ»، «قضیه اوپنهایمر» و فیلم‌های سینمایی  «پرویز»، «آسمان پرستاره»، «خلبان»، «عروسی مهتاب»، «پاییز بلند»، «از بلور خون»، «پول خارجی»، «زرد قناری»، «جنگلبان»، «ملاقات» از جمله آثاری هستند که این هنرمند فقید در آنها نقش آفرینی کرده است.

لازم به یادآوری است پیکر مرحوم علی رامز ساعت ۹:۳۰ صبح یکشنبه، 10 دی ماه از مقابل تالار وحدت به سمت قطعه هنرمندان بهشت زهرا (س) تشییع می‌شود.

خانه تئاتر ایران ، درگذشت این هنرمند پیشکسوت را به جامعه هنری و خانواده زنده‌یاد رامز تسلیت می‌گوید.