سایت موقت


خبر › اصغر همت: آقای صالحی امیری برای جبران مافات کم مهری های گذشته آمده اند

۰۲ خرداد ۱۳۹۶

اصغر همت: آقای صالحی امیری  برای جبران مافات کم مهری های گذشته آمده اند

این امیدواری به وجود آمد که آقای صالحی امیری آمده اند برای جبران مافات کم مهری های گذشته.

به گزارش روابط عمومی خانه تئاتر، اصغر همت مدیر عامل خانه تئاتر در یادداشتی نظر خود را در باره انتخاب مجدد آقای روحانی و وضعیت تئاتر بیان کرد متن یادداشت اصغر همت به این شرح است:

به نام آن که جان را فکرت آموخت

با وجود همۀ کم مهری هایی که همیشه به عرصۀ فرهنگ و هنر به ویژه تئاتر روا شده است اما با توجه به تغییر و تحولی که در چند ماه آخر دولت آقای روحانی در وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی پیش آمد، که عملکرد مثبت آقای صالحی امیری را - در همین مدت اندک- در پی داشت. این امیدواری به وجود آمد که آقای صالحی آمده اند برای جبران مافات کم مهری های گذشته.

گفتمان و اعتدال فرهنگی، سیاست گذاری- حمایت و نظارت- توجه به پیشکسوتان، واگذاری امور به صنوف و مشارکت هنرمندان در تعیین سرنوشت خود و حرفۀ شریف شان، بهبودی وضعیت بیمۀ تامین اجتماعی هنرمندان که چند سالی اوضاع اسفباری را می گذراند. نظام صنفی هنر آن طور که در سازمان نظام پزشکی نزدیک به نیم قرن است شاهد آن هستیم و اموری دیگر از اولویت های برنامۀ ایشان عنوان شد که بعضی از آن ها در رویکردی استثنایی از حرف به عمل هم درآمده است.

به این خاطر - و البته بخاطر تحقق جمیع وعده هایی که آقای روحانی در مناظره های پیش از انتخابات قولش را دادند طبیعی است که باید خوشحال باشیم از انتخاب مجدد ایشان به امید ادامۀ این روند، نه فقط در عرصۀ فرهنگ و هنر بلکه به امید اجابت همۀ خواسته های بر حق مردم نجیب و صبور سرزمین مان.

خانۀ تئاتر